17 grudnia 2013
Kolędowe Serce Mazowsza 2014

Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu po raz kolejny organizuje przesłuchania konkursowe do VI Festiwalu Kolęd i Pastorałek "Kolędowe Serce Mazowsza 2014".

Do najpiękniejszych zwyczajów bożonarodzeniowych należy śpiewanie kolęd. W poszczególnych regionach Polski, zróżnicowanej pod względem oświaty i rozwoju intelektualnego, jedno na pewno było wspólne dla wszystkich Polaków, bez względu na pochodzenie społeczne i wykształcenie – kolęda. Ich śpiewanie, także tu na Mazowszu jest szczególnie kultywowane. Przykładem tego jest VI Festiwal Kolęd i Pastorałek „Kolędowe Serce Mazowsza”.

Miłośnicy muzyki i wspólnego kolędowania mają niepowtarzalną okazję do spotkania oraz rywalizacji podczas szóstego już festiwalu, który organizowany jest przez CSŁiI w Zegrzu wraz z Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach. Zadaniem uczestników jest wykonanie dwóch utworów o tematyce świątecznej. Jeden, obowiązkowy, musi być kolędą lub pastorałką, która powstała w latach 1424-1945 (organizatorzy udostępniają przykładowy wykaz tych pieśni). Druga piosenka, dowolna, może być kolędą, pastorałką lub piosenką świąteczno-noworoczną w języku polskim lub obcym. Bardzo mile widziane są także własne kompozycje i aranżacje.

Każda osoba biorąca udział w konkursie musi przejść przez kolejne stopnie eliminacji. Pierwszy dotyczy uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych – do 7 stycznia będą brać udział do eliminacjach szkolnych organizowanych w każdej szkole. Drugi stopień to eliminacje powiatowe (9 stycznia 2013 r. o 12.00 w sali widowiskowej Klubu CSŁiI w Zegrzu), których laureaci wezmą udział w eliminacjach wojewódzkich.

Zgłoszenia przyjmowane są do 7 stycznia br. pod adresem: Klub CSŁiI ul. Juzistek 2, 05-131 Zegrze (z dopiskiem V Festiwal Kolęd i Pastorałek – zgłoszenie). Poniżej znajduje się regulamin, karta zgłoszenia oraz wykaz utworów obowiązkowych.

Karta Zgłoszenia

Wykaz utworów obowiązkowych