17 grudnia 2013
Powiatowa Szkoła Rodzenia

32 pary spodziewające sie dziecka wzięły udział w tegorocznej edycji Powiatowej Szkoły Rodzenia. Kursy zorganizowane były w ramach Powiatowego Programu Promocji Zdrowia.

Ciąża i poród to bardzo duże wyzwanie i obciążenie dla organizmu kobiety. Rodzice bardzo często w tym okresie potrzebują wsparcia i wskazówek, które rozwieją wątpliwości i pomogą przygotować się do przyjścia dziecka. Czas oczekiwania na narodziny dziecka jest etapem silnej motywacji rodziców do poszerzania wiedzy dotyczącej zdrowia, rozwoju mającego pojawić się potomka, jak również kondycji całej rodziny. Taką wiedzę najlepiej przekazują zajęcia w szkole rodzenia.

Dbając o swoich mieszkańców, Powiat Legionowski, w ramach Powiatowego Programu Promocji Zdrowia dofinansował kursy dla 32 par przyszłych rodziców. Kursy odbywały się w Poradni Szkole Rodzenia Tati - Mami w Legionowie.

Program szkoleń obejmował kurs dziesięciu 2,5 godzinnych spotkań w małych kameralnych grupach. Podczas zajęć omówiona została problematyka takich zagadnień jak: zdrowy przebieg ciąży, porodu i połogu, karmienia piersią, pierwszych dni życia dziecka, w tym jego pielęgnacji oraz udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Zostały zorganizowane również spotkania z pediatrą, dietetykiem i rehabilitantem oraz instruktorem ruchu drogowego.