2 czerwca 2011
Bezpieczne Jezioro

Zbliżają się wakacje, temperatura rośnie a na plażach pojawia się coraz więcej miłośników kąpieli oraz sportów wodnych. Niestety nie każdy z rozwagą podchodzi do tak niebezpiecznego żywiołu jakim jest woda.

Starostwo Powiatowe w Legionowie przy współpracy z Komisariatem Rzecznym Policji w Warszawie opracowało szereg działań związanych z bezpieczeństwem nad Jeziorem Zegrzyńskim.
Podczas najbliższych świąt gminnych w ręce mieszkańców powiatu trafi edukacyjny komiks o przygodach Kapitana Wyderki, który pracuje w Komisariacie Rzeczny Policji. Patroluje on także wody Jeziora Zegrzyńskiego.
W naszej publikacji można znaleźć dwie historie mówiące o skutkach nierozważnej zabawy nad wodą.
Jednak komiks to nie wszystko. Organizatorzy przewidują również inne ciekawe atrakcje miedzy innymi piknik rodzinny nad jeziorem zegrzyńskim oraz liczne konkursy .

Zapraszamy na święta gmin do stoiska Powiatu Legionowskiego - Kapitan Wyderka czeka