7 stycznia 2014
Interaktywne mapy przedszkoli

Zachęcamy do skorzystania z map przedszkoli–aplikacji dostępnej na stronie MEN, która ma dostarczyć informacji o ofercie dydaktycznej przedszkoli publicznych także w powiecie legionowskim.

Interaktywne mapy przedszkoli są prostą i dostępną w całym kraju aplikacją, która ułatwia wybór najlepszego przedszkola dla dziecka poprzez porównanie ofert różnych placówek. Każdy rodzic może tam odnaleźć placówki w okolicy zamieszkania i sprawdzić je pod kątem własnych wymagań i potrzeb rozwojowych swojego dziecka, również władze gmin mogą sprawdzić jaką ofertę bezpłatnych zajęć dodatkowych zapewniają swoim mieszkańcom sąsiednie samorządy ze środków przekazanych im z budżetu państwa w ramach tzw. dotacji przedszkolnej.

Interaktywne mapy przedszkoli przygotowane zostały przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i powstały na podstawie informacji przekazanych przez dyrektorów publicznych przedszkoli.

Pierwsza mapa zawiera informacje o zajęciach realizowanych w konkretnych przedszkolach publicznych. Obecnie wypełniona jest już w 36 procentach i będzie uzupełniana w miarę przekazywania przez przedszkola informacji o swoich ofertach zajęć (kliknij - pierwsza mapa).

Druga mapa przedstawia kwoty dotacji celowej (tzw. przedszkolnej), którą uzyskały gminy w 2013 roku na dofinansowanie zadań w zakresie wychowania przedszkolnego. Są to środki, które muszą być przeznaczone przez gminy właśnie na bezpłatne zajęcia dodatkowe oraz ograniczenie opłat za przedszkola dla rodziców (kliknij - druga mapa).

Źródło: www.men.gov.pl.