28 stycznia 2014
Luiza Złotkowska w Olszewnicy

Z najmłodszymi kibicami z przedszkola i szkoły w Olszewnicy Starej spotkała się dziś Luiza Złotkowska - reprezentantka polski w łyżwiarstwie szybkim na Igrzyskach Zimowych w Soczi.

Na zaproszenie dyrektor szkoły Małgorzaty Wyszyńskiej i społecznego menedżera panczenistki Piotra Wyszyńskiego w spotkaniu uczestniczyli również starosta legionowski Jan Grabiec, wójt gminy Wieliszew Paweł Kownacki i prezydent Legionowa Roman Smogorzewski.

Luiza opowiedziała dzieciom o planach na najbliższe dni przed wyjazdem do Soczi, m.in. o tym, że za dwa dni cała reprezentacja Polski spotka się na śniadaniu z Prezydentem RP Bronisławem Komorowskim. Dzieciaki okazały się świetnie zorientowane zarówno w tym, jaką dyscyplinę sportu uprawia ich gość, jak i w tym, jak nazywa się Prezydent Polski. Obiecały olimpijce, że podczas jej występów będą mocno trzymać kciuki. W zamian ona ma pomachać im do kamery. Pierwszy start Luiza Złotkowska ma zaplanowany na 9 lutego.

Przedstawiciele samorządów lokalnych życzyli naszej panczenistce powodzenia. Na pożegnanie Luiza Złotkowska wpisała się do Księgi Pamiątkowej szkoły w Olszewnicy Starej i rozdała dzieciakom zdjęcia z autografem.

{gallery}powiat2/pliki/galeria/2014/sochi{/gallery}