30 stycznia 2014
Honorowi Krwiodawcy wyróżnieni

Na dzisiejszej sesji Rady Powiatu wyróżniono honorowych krwiodawców z naszego terenu. Akt Nadania Medalu 55-lecia Honorowego Krwiodawstwa PCK otrzymało też Legionowskie Starostwo.

W 2013 roku na terenie powiatu legionowskiego, podczas otwartych akcji krwiodawstwa organizowanych przez Polski Czerwony Krzyż, udało się zebrać prawie 770 litrów krwi. Oddało ją 1 394 krwiodawców.

Ponieważ krew to bezcenny dar, dlatego też tych, którzy się nim dzielą należy nagradzać.

Podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu w Legionowie Zarząd Główny Polskiego Czerwonego Krzyża nadał Emilowi Czubachowskiemu Odznakę Honorową PCK za długoletnią działalność na rzecz PCK.

W dowód uznania za najpiękniejszy dar humanitarny, bezinteresowne, długoletnie honorowe oddawanie krwi, Mazowiecki Oddział Okręgowy PCK w Warszawie nadał Odznakę Zasłużony Honorowy Dawca Krwi również Justynie Fryś – Rzezak, Monice Kaźmierczak i Agacie Purzyckiej.

Na wniosek Oddziału Rejonowego PCK w Legionowie, Zarząd Główny Polskiego Czerwonego Krzyża w Warszawie, za długoletnią działalność na rzecz honorowego krwiodawstwa PCK nadał medal 55-lecia Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża dla Andrzeja Boch i Marka Zalewskiego. Akt Nadania tego Medalu dla Powiatu Legionowskiego za aktywną działalność na rzecz krwiodawstwa oraz podziękowania za propagowanie idei krwiodawstwa, współpracę, pomoc i życzliwość oraz wsparcie przy organizacji koncertu charytatywnego dla osób potrzebujących pomocy, z rąk Prezesa Legionowskiego Oddziału PCK Tadeusza Kowalewskiego odebrał również Starosta Jan Grabiec.

Mamy nadzieję, że odznaki dziś wręczone w dowód wdzięczności, będą z dumą noszone a osoby wyróżnione staną się wzorem do naśladowania dla innych. Serdecznie gratulujemy!

{gallery}powiat2/pliki/galeria/2014/PCK_na_sesji{/gallery}