3 lutego 2014
Złożą przysięgę na sztandar

7 lutego 217 żołnierzy służby przygotowawczej do NSR (w tym 65 kobiet) wypowie słowa przysięgi wojskowej podczas uroczystego apelu w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu.

W tej wyjątkowej i podniosłej uroczystości w obecności zaproszonych gości, przedstawicieli lokalnych władz i instytucji, swoich dowódców, bliskich, przyjaciół i znajomych udział wezmą żołnierze I-go w tym roku turnusu służby przygotowawczej na potrzeby korpusu szeregowych do Narodowych Sił Rezerwowych (NSR). Na początku stycznia rozpoczęli oni jako ochotnicy intensywne, czteromiesięczne szkolenie w zegrzyńskiej „kolebce łącznościowców”. W przeddzień uroczystości (6 lutego) o godz. 18.00 w zegrzyńskim Kościele Garnizonowym chętni żołnierze będą mogli wziąć udział we mszy świętej.

Tym razem aż 217 elewów (w tym 65 kobiet) wypowie słowa roty przysięgi wojskowej – najwyższego zobowiązania wobec narodu i państwa, a także jednego z najważniejszych wydarzeń w służbie każdego żołnierza. To ich kolejny krok na drodze do służby w Narodowych Siłach Rezerwowych oraz zawodowej służby wojskowej. Uroczysty apel z okazji przysięgi wojskowej rozpocznie się o godz. 10:00, a po tej uroczystości, zdaniu broni i otrzymaniu przepustek każdy będzie mógł spotkać się ze swoimi bliskimi oraz znajomymi zaproszonymi na przysięgę.

Przebieg uroczystości:
  • 9:45 wyprowadzenie pododdziałów na plac apelowy
  • 10:00 złożenie meldunku przez dowódcę uroczystości
  • 10.03 podniesienie flagi RP
  • 10:08 ceremonia przysięgi wojskowej
  • 10:15 przemówienia okolicznościowe
  • 10:22 wręczenie wyróżnień
  • 10:30 defilada wojskowa

Jedną z atrakcji tej uroczystej przysięgi, będzie nowoczesny sprzęt łączności i informatyki m.in.: radiostacja Harris RF-5800H na pojeździe Honker, Ruchomy Węzeł Łączności Cyfrowej czy też Zautomatyzowany Wóz Dowodzenia ZWD-3. Ponadto zorganizowany będzie punkt informacyjno-promocyjny dla zainteresowanych służbą wojskową. Do udziału w przysiędze serdecznie zapraszamy także przedstawicieli mediów. Akredytacje prowadzi oficer prasowy CSŁiI kapitan Krzysztof Baran, nr tel. 722 380 054, e-mail: cslii.rzecznik@wp.mil.pl. W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko, nazwę redakcji, numer legitymacji prasowej oraz numer telefonu kontaktowego.

Tekst i zdjęcia: kpt. Krzysztof Baran