4 lutego 2014
Dobra edukacja - najlepsza inwestycja

Gimnazjum z oddziałami dwujęzycznymi przy Liceum Ogólnokształcącym im. M. Konopnickiej w Legionowie rozpocznie działalność od września tego roku.

Władze powiatu legionowskiego zdecydowały się stworzyć tę placówkę jako uzupełnienie oferty edukacyjnej na naszym terenie. Utworzenie oddziałów dwujęzycznych to zupełnie nowa, dotychczas nie proponowana przez szkolnictwo publiczne na naszym terenie, jakość w kształceniu młodzieży gimnazjalnej. W przypadku uczniów z Legionowa nie bez znaczenia jest skrócenie drogi między miejscem zamieszkania ucznia a nową szkołą. Droga do szkoły będzie też dla nich bardziej bezpieczna, nie będzie bowiem konieczności przekraczania dwujezdniowej ul. Warszawskiej – drogi o bardzo dużym natężeniu ruchu.

W roku szkolnym 2014/2015 Powiat Legionowski planuje utworzyć dwie pierwsze klasy gimnazjum, w tym jeden oddział dwujęzyczny z angielskim, jako językiem nauczania wybranych przedmiotów. Docelowo w gimnazjum, które wejdzie w skład zespołu szkół (razem z liceum), uczyłoby się ok. 180 uczniów.

Statystyki dotyczące elektronicznej rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych, prowadzone przez legionowskie starostwo pokazują, że w ostatnich dwóch latach około połowa absolwentów gimnazjów wybrała szkołę poza terenem powiatu legionowskiego, głównie w Warszawie. Dobra komunikacja z Warszawą sprawia, że dojazd do szkoły w stolicy przestaje być problemem. Mamy nadzieję, że utworzenie oddziału dwujęzycznego w gimnazjum, a w dalszej perspektywie również klas dwujęzycznych w liceum sprawi, że większa liczba młodych ludzi wybierze naukę w szkołach ponadgimnazjalnych w naszym powiecie.