23 maja 2011
Szulich triumfuje

W dniach 19-22 maja na 50m pływalni "Rawszczyzna" w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się Główne Mistrzostwa Polski Seniorów w pływaniu. Dawid po pierwszy raz wywalczył na nich minimum na Mistrzostwa Świata.

W mistrzostwach brała udział rekordowa liczba uczestników - 539 zawodniczek i zawodników z 97 klubów z całej Polski.

UKS Delfin Legionowo reprezentowało dwóch zawodników Dawid Szulich i Łukasz Gąsior . Były to najbardziej udane Mistrzostwa Polski w historii UKS Delfin. Sukces ten wymagał olbrzymiego wysiłku i dużego poświecenia ze strony zawodników, trenerów - Rafała Perla i Daniela Krepsa oraz rodziców. Historyczny sukces zawdzięczamy doskonałym startom naszych zawodników.

Dawid Szulich na dystansie 50 m stylem klasycznym wywalczył pierwszy złoty medal w kategorii seniorów z czasem 28.20 sek. (rekord życiowy 0,4 sek). Na 100 m stylem klasycznym Dawid po pierwszy raz wywalczył minimum na Mistrzostwa Świata - złoty medal w kategorii seniorów i tytuł mistrza polski, uzyskując czas 1:01.18 (rekord życiowy 1,48 sek)

Dawid bardzo udany start zaliczył również na dystansie 200 m po raz kolejny udowadniając, że jest w krajowej czołówce w stylu klasycznym. Wywalczył srebrny medal w kategorii seniorów z czasem 2:16.34. Dla samego zawodnika były to najlepsze mistrzostwa w jego karierze sportowej pod względem prestiżu zdobytych medali w kategorii senior ( 2 złote, 1 srebrny ) oraz uzyskanych rekordów życiowych i co najważniejsze uzyskania minimum na Mistrzostwa Świata. Był to najlepszy prezent urodzinowy jaki sprawił sobie Dawid na przypadające 19 maja jego 21 urodziny.

Drugi zawodnik, reprezentujący UKS Delfin Łukasz Gąsior również może zaliczyć mistrzostwa do udanych ponieważ wywalczył dwa brązowe medale w kategorii seniorów. Na 50m stylem dowolnym Łukasz uległ tylko Konradowi Czerniakowi i Filipowi Wypychowi, kolegom z byłej hiszpańskiej grupy treningowej. Wynik Łukasza to 22.74sek. Ten sam kolor medalu powtórzył się na dystansie dwa razy dłuższym, gdzie Łukasz płynąc 51.06 sek. zdobył brąz w kategorii seniorów. Na 200m stylem dowolnym Łukasz zajął 9. miejsce z czasem 1:53.59

Mistrzostwa nie byłyby tak udane gdyby nie pomoc na miejscu fizjoterapeuty Piotra Potentasa i pracującego na co dzień w Legionowie Kamila Choszczyka.

Mistrzostwa przejdą do historii jako najlepsze dla UKS Delfin pod względem liczby zdobytych medali seniorskich (w sumie 5 medali - 2 złote, 1 srebrny, 2 brązowe) i pierwszego zdobytego minimum na Mistrzostwa Świata.

Tutaj możecie obejrzeć film z występuj Dawida:

Foto
Sukcesy zawodników Delfina nie byłyby możliwe bez pracy trenera oraz fizjoterapeuty