17 lutego 2014
Misie na pocieszenie

Powiat Legionowski wraz z Gminą Wieliszew zatroszczył się o najmłodszych pacjentów karetek. Mięciutkie maskotki już drugi rok będą jeździły w legionowskich ambulansach.

Zainicjowana w ubiegłym roku akcja Powiatu Legionowskiego okazała się strzałem w dziesiątkę. Wtedy ponad setka pluszowych misiów została przekazana do wyposażenia karetek Ratownictwa Medycznego obsługujących teren naszego powiatu. W tym roku do akcji włączyła się również Gmina Wieliszew, a misie zastąpiły przesympatyczne pieski.

Jak wszyscy wiemy, sytuacja w której musimy stać się pacjentami karetki jest niezwykle stresująca nawet dla dorosłych. Niewyobrażalne jest więc uczucie małego, nie rozumiejącego sytuacji dziecka. Zabawka, którą można wtedy mocno przytulić nie zastąpi co prawda mamy, ale na pewno pomoże choć troszkę się uspokoić. Przekazane Ratownictwu Medycznemu maskotki będą wręczane najmłodszym pacjentom poszkodowanym w wypadkach drogowych i innych przykrych wydarzeniach losowych. Dzieciom pomogą pokonać cierpienie fizyczne i spowodowany wypadkiem lęk, a ratownikom łatwiej będzie nawiązać kontakt z małym pacjentem i przełamać barierę strachu. Pomimo, że pieski są przemiłe, mamy nadzieję, że jak najmniej maluchów będzie musiało się z nimi zapoznać. Gdy jednak zdarzy się już taka konieczność na pewno zostaną najlepszym przyjacielem na długi czas.