18 lutego 2014
Jak wygląda najpiękniejszy kot?

Elitarny Klub Kota Rasowego zaprasza na Międzynarodową Wystawę Kotów Rasowych, która odbędzie się w dniach 22–23 lutego, w Hali Widowiskowo-Sportowej „ARENA” w Legionowie, przy ul. B. Chrobrego 50 B.

W wystawie weźmie udział ponad 300 kocich piękności  różnych ras. Koty oceniane będą przez międzynarodowych sędziów z Danii, Francji, Finlandii, Norwegii, Szwecji i Włoch. Szczególnie emocjonujące będą finały - tzw. BIS – czyli wybór najpiękniejszych kotów poszczególnych kategorii (sobota – godz. 16.30, niedziela - godz. 16.00) i oddzielnie  BIS kotów norweskich leśnych (sobota) i BIS kotów syberyjskich (niedziela).
Dodatkową atrakcją wystawy, będzie wybór Najpiękniejszego Kocura Powiatu Legionowskiego i Najpiękniejszej Kotki Powiatu Legionowskiego. W tym konkursie wezmą udział wyłącznie koty zgłoszone na wystawę, których właściciele mieszkają na terenie powiatu legionowskiego. Udział konkursie jest dobrowolny. Kocur i kotka, które uznane zostaną w tym konkursie za Najpiękniejsze Koty Powiatu Legionowskiego otrzymają nagrodę, rozetę i puchary ufundowane przez Prezydenta Legionowa i Starostę Legionowskiego.

„Organizując wystawy dążymy do tego aby służyły one nie tylko prezentacji piękna kotów mieszkających w naszych domach (tych rasowych i przysłowiowych dachowców), ale także kształtowaniu właściwych postaw wobec zwierząt - a przede wszystkim odpowiedzialności za nie.  Dlatego w wystawie wezmą też udział organizacje pozarządowe działające na rzecz bezdomnych zwierząt.” - deklarują organizatorzy.|

Wystawa jest nie tylko świętem dla hodowców kotów - stanowi również świetny sposób na miłe i rodzinne spędzenie czasu. Odwiedzający wystawę będą mogli oprócz podziwiania kocich piękności, nawiązać kontakt z hodowcami ulubionej rasy, uzyskania informacji o specyfice rasy i zasadach jej pielęgnacji (na samej wystawie obowiązuje zakaz sprzedawania kociąt!).

Dla rodzin z dziećmi planowane są specjalne atrakcje. Maluchy będą mogły wykazać się w konkursach plastycznych, a buzie wszystkich chętnych upodobnią się do kocich pyszczków. Na wystawie zorganizowany będzie też kiermasz, na którym  każdy będzie mógł się zaopatrzyć w karmę, zabawki czy inne akcesoria dla kotów, jak również w pamiątki związane z kocią tematyką.
Patronat Honorowy nad imprezą przyjęli Prezydent Miasta Legionowo i Starosta  Legionowski.

Bilet normalny 10 zł, ulgowy 5 zł. Dzieci do lat 4 – wejście bezpłatnie.
Wystawa czynna dla zwiedzających: sobota 9.30 – 17.30, niedziela 9.30 – 17.00