4 kwietnia 2014
Zbiórka dla potrzebujących

"Podaruj potrzebującym to, czego im brakuje" to hasło przyświeca organizatorom Wielkanocnej Zbiórki Żywności.                                      


W dniach 04, 05, 06, kwietnia br. lokalne organizacje pozarządowe wezmą udział w ogólnopolskiej Wielkanocnej Zbiórce Żywności w Legionowie zainicjowanej przez Fundację Bank Żywności SOS z Warszawy. Świąteczna zbiórka Żywności, tradycyjnie organizowana jest przed Świętami Wielkiej Nocy, ma na celu zebranie długoterminowych produktów spożywczych, które zostaną przekazane najbardziej potrzebującym legionowianom w okresie świątecznym. Formuła zbiórki pozostaje niezmienna od lat. Darczyńcy czyli klienci poszczególnych placówek handlowych będą mieli możliwość przekazania zakupionej żywności do specjalnie oznakowanych koszy, przy których dyżurować będą wolontariusze z organizacji pozarządowych.


Produktami rekomendowanymi są: cukier, olej, konserwy, dżemy, dania gotowe, słodycze oraz inne długoterminowe artykuły.


Wszystkie sklepy, na terenie których organizowana będzie Wielkanocna Zbiórka Żywności:


Carrefour Legionowo ul. Piłsudskiego 43 A
Kaufland Legionowo ul. Zegrzyńska 11
Kaufland Jabłonna ul. Zegrzyńska 7
Tesco Legionowo ul. Warszawska 60
Biedronka Legionowo ul. Sowińskiego 2A
Biedronka Legionowo ul. Zegrzyńska 5 A
Biedronka Legionowo ul. Siwńskiego 2
Biedronka Legionowo ul. Reymonta 15 A
Biedronka Jabłonna ul. Parkowa 2
Biedronka Michałów-Reginów ul. Nowodworska
Biedronka Chotomów ul. Partyzantów
Lidl Jabłonna ul. Zegrzyńska 24
PSS "Społem" Legionowo ul. Sobieskiego 43
oraz sklepy prywatne:
Raj Legionowo ul. Kościuszki 70
Floryda Legionowo ul. Mickiewicza 22

 


W akcji jak co roku wezmą udział organizacje pozarządowe: Legionowskie Stowarzyszenie "Amicus", Polski Czerwony Krzyż, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Związek Harcerstwa Polskiego, Stowarzyszenie Pomocy Potrzebującym "NADZIEJA", DPS, Fundacja Emanio Arcus, Legionowskie Centrum Charytatywno-Opiekuńcze Caritas DWP, Polski Związek Diabetyków, Fundacja Gwiazdka. W tym roku po raz pierwszy dołączyły do nas nowe organizacje. Są to: Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, Stowarzyszenie Wspólnota Lokalna Powiatu Legionowskiego, Stowarzyszenie Razem dla Legionowa. Ciszy nas niezmiernie, ze nowe grupy społeczne angażują się w tak szczytną akcję i z roku na rok ich przybywa.


Powyższe działania poprzez zapewnienie transportu będą również wspierać KZB i Straż Miejska Legionowo już po raz piąty bierze udział w Świątecznej Zbiórce Żywności. Wiemy, że osoby najuboższe potrzebują pomocy. Dlatego po raz kolejny zapewnijmy potrzebującym żywność na świąteczny stół.


Koordynatorzy legionowskiej akcji Ewa Milner-Kochańska Naczelnik Wydziału Zdrowia Publicznego i Spraw Społecznych, Agnieszka Kacperska-Zapora pracownik Wydziału Zdrowia Publicznego i Spraw Społecznych.