4 kwietnia 2014
Powiat dokończy Kościelną

Dzięki pozyskaniu przez Powiat Legionowski dodatkowych środków z „Narodowego programu przebudowy dróg lokalnych” w tym roku Starostwo dokończy remont ul. Kościelnej w Wieliszewie.

 

 

Już wkrótce na ul. Kościelnej w gminie Wieliszew znów pojawi się ekipa budowlana

 

Modernizowany w tym roku odcinek ul. Kościelnej będzie miał długość 2,5 km – od przejazdu kolejowego na torach prowadzących w stronę Wodociągu Północnego, do granicy Łajsk z Legionowem (oprócz skrzyżowania z ul. Nowodworską i mostu, które zostały przebudowane w ubiegłym roku). Inwestycja obejmie: położenie nowej nawierzchni, wymianę krawężników, przebudowę zjazdów, budowę odwodnienia jezdni, zainstalowanie sygnalizacji świetlnej pulsacyjnej przy Szkole Podstawowej w Łajskach i przy Gimnazjum w Wieliszewie, wykonanie oznakowania poziomego i pionowego drogi.
- W ubiegłym roku wyrażałem nadzieję, że pula środków, którą dodatkowo mogło otrzymać Mazowsze na program przebudowy dróg lokalnych pozwoli zrealizować co najmniej kolejnych dziesięć projektów. Wśród nich miało się znaleźć nasze zadanie – remont ul. Kościelnej w Wieliszewie. Dzisiaj już wiemy, że w tym roku, dzięki dofinansowaniu, zrealizujemy tę ważną dla mieszkańców powiatu inwestycję - skomentował starosta Jan Grabiec informację o pozytywnej decyzji wojewody mazowieckiego.

Ubiegłoroczne roboty na ul. Kościelnej objęły odcinek ok. 1,5 km. Kontynuowanie prac w 2014 r. było uzależnione od decyzji wojewody mazowieckiego o przekazaniu ubiegającym się o dofinansowanie projektów samorządom dodatkowych środków budżetowych. Dzięki temu w województwie mazowieckim, w 2014 r. samorządy zrealizują 24 nowe zadania obejmujące drogi gminne oraz 20 zadań dotyczących dróg powiatowych. Wśród nich znalazł się remont ul. Kościelnej w Wieliszewie, która jest drogą powiatową.