8 kwietnia 2014
Zapobiegaj zamiast leczyć!

Zapraszamy do skorzystania z oferty Powiatowego Programu Promocji Zdrowia 2014. Świadczenia skierowane są do dzieci, przyszłych rodziców, osób starszych oraz pań w wieku 25-49 lat.

Do dzieci do lat 6 adresowana jest akcja pod nazwą „Pomóż mi latać”, mająca na celu wspomaganie rozwoju psychoruchowego. Będzie ona polegać na przeprowadzeniu bezpłatnych badań psychologicznych i logopedycznych przez specjalistów obu dziedzin. W czasie ich dyżurów w Centrum Terapeutycznym Ad Dictum rodzice będą mogli uzyskać profesjonalne porady i wsparcie. Realizacja projektu przewidziana jest na okres od kwietnia do października.

W ramach „Dni walki z rakiem piersi” Krajowa Fundacja Medyczna oferuje paniom w wieku 25-49 lat bezpłatne badania USG piersi połączone z instruktażem samobadania. Badania trwać będą od kwietnia do listopada.

Program „Zaskoczeni wiekiem” skierowany jest do osób powyżej 50 roku życia cierpiących na różnego rodzaju choroby przewlekłe. Zapisy zaczynają się już w kwietniu, a sama akcja zaplanowana jest na okres od maja do lipca. Opiera się ona na siedmiotygodniowym cyklu zajęć fizycznych przeprowadzanych pod okiem doświadczonego instruktora w klubie sportowym Perła Wellness. Zajęcia poprzedzone zostaną kwalifikacją medyczną, w skład której wejdą badanie EKG, próba wysiłkowa, konsultacja dietetyka. Uczestnicy będą mieli możliwość wykupienia miesięcznego karnetu „senioralnego”, by indywidualnie kontynuować ćwiczenia. Powiat Legionowski zapewnia dofinansowanie do wysokości 70% kosztów pełnego uczestnictwa oraz dofinansowanie karnetu w wysokości 50 zł.

Poradnia-Szkoła Rodzenia Tati Mami zaprasza spodziewających się dziecka mieszkańców powiatu na szkolenia obejmujące tematykę ciąży, porodu, połogu i pierwszych dni życia dziecka. Zaplanowanych jest 10 zajęć w zamkniętych, maksymalnie 10-osobowych grupach. Przewidziane są również spotkania z pediatrą, dietetykiem, rehabilitantem oraz instruktorem ruchu drogowego. Powiat Legionowski zapewnia dofinansowanie do wysokości 50% kosztów pełnego uczestnictwa oraz dwa kursy ze 100% dofinansowaniem dla klientów Ośrodków Pomocy Społecznej z terenu powiatu.

Zapraszamy!