17 kwietnia 2014
Międzypowiatowa wymiana twórczości

8 i 9 kwietnia odbyła się wymiana wystaw Twórczości Osób Niepełnosprawnych między powiatem legionowskim i pułtuskim.

Wymiana dorobku artystycznego to kolejny z punktów szerokiego kalendarza Dni Osób Niepełnosprawnych Miasta Legionowo i Powiatu Legionowskiego. W Galerii Ratusz  artyści z powiatu pułtuskiego z dumą zaprezentowali swój dorobek. Obrazy wykonane różnymi technikami, a wiszące obok nich ręcznie wykonane kolorowe chodniki przyciągnęły wzrok swą oryginalnością . Zwiedzający wystawę zachwycali się również wielkanocnymi ozdobami świątecznymi. Całości dopełnił występ zespołu Song z DPS Ołdaki.

Zależy nam, aby twórcy niepełnosprawni, ich terapeuci, opiekunowie świetnie się tutaj czuli i byli pewni, że trafili do właściwego miejsca .Gratuluję artystom powiatu pułtuskiego wspaniałej wystawy. Podziwiam twórców za tak szerokie horyzonty artystyczne- powiedział dyrektor MOK, Andrzej Sobierajski.

Artyści powiatu legionowskiego też mieli czym się pochwalić. W kinie Narew w Pułtusku przedstawili bowiem swą bogatą  i różnorodną ekspozycję. Na bogactwo form i technik zwróciła uwagę dyrektor PCPR w Pułtusku, Beata Jóźwiak: Wystawa ta nawiązuje do tradycji ludowych. Jest wiele prac, które za takie można uznać. Jest wiele takich, które są w swej formie na wskroś  nowoczesne. Zarówno jedne jak i drugie świadczą, że  twórczość artystów niepełnosprawnych jest ciekawa i  nieszablonowa. Nie można jej zaszufladkować i o niej zapomnieć. Twórcy niepełnosprawni potrzebni są ludziom, a społeczności lokalne im. Jest to  ścisły związek wynikający z prawidłowych relacji społecznych. Gratuluję twórcom z powiatu legionowskiego. Gratuluję również artystom z naszego powiatu. Cieszę się, że   nasza międzypowiatowa współpraca  przynosi  wymierne korzyści i staje się platformą wymiany i wspierania tak potrzebnej twórczości i artystów obu powiatów- dodała.

Na scenie kina Narew  uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie wykonali układ taneczny „Historia małego motyla”, a  po nich zespół Mobilni z środowiskowego Domu Samopomocy w Serocku  wystąpił z pieśniami ludowymi. Na zakończenie uczestnicy obejrzeli przedstawienie pt. „Witamy ciebie Wiosno” w wykonaniu wychowanków  Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku.

Obie wystawy będzie można oglądać do końca kwietnia tego roku. Zapraszamy!

Galeria zdjęć z inauguracji wystawy niepełnosprawnych twórców z powiatu pułtuskiego w Legionowie

{gallery}powiat2/pliki/galeria/2014/DON_wymiana_ekspozycji{/gallery}

Galeria zdjęć z inauguracji wystawy niepełnosprawnych twórców z powiatu legionowskiego w Pułtusku

{gallery}powiat2/pliki/galeria/2014/DON_wystawa_w_pultusku{/gallery}