24 kwietnia 2014
Zapraszamy na konferencję

Zapraszamy na konferencję pt. „Jak skutecznie i efektywnie opracowywać plany zagospodarowania przestrzennego”, która zorganizowana zostanie w ramach projektu pt. „O architekturze w duchu zrównoważonego rozwoju”.

Konferencja odbędzie się 14 maja br o godz. 9.00 w Hotelu Marina Diana w Białobrzegach.

W programie m.in. zmiany w prawie budowlanym, zachowanie harmonii pomiędzy współczesną infrastrukturą budowlaną a miejscowym krajobrazem naturalnym, tradycją i kulturą tego miejsca (ład przestrzenny), przedstawienie nowatorskich, ekologicznych rozwiązań w architekturze i urbanistyce oraz omówienie korzyści ze stosowania tych rozwiązań a także blok szkoleniowy dot. skutecznego i efektywnego opracowywania planów zagospodarowania przestrzennego.

Podsumowaniem konferencji będzie WYSTAWA DOBRYCH PRAKTYK tj. ekologicznych rozwiązań stosowanych na terenie objętym działaniami LGD do zaprezentowania m.in. zdjęć, filmów, projektów, makiet, zestawów pokazowych zapraszamy instytucje publiczne, organizacje pozarządowe, mieszkańców oraz przedsiębiorców (np. właściciele gospodarstw ekologicznych, producenci tzw. domów pasywnych) oferujących usługi przyczyniające się do ochrony środowiska (np. solary, przydomowe oczyszczalnie ścieków itp.).

fot. Marina Diana

Warunkiem udziału w konferencji i wystawie jest przesłanie formularza zgłoszeniowego, który dostępny jest na stronie www.powiat-legionowski.pl w zakładce Fundusze zewnętrzne, projekt „O architekturze w duchu zrównoważonego rozwoju”. Formularz prosimy przesyłać na adres: Starostwo Powiatowe w Legionowie, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 11, 05-119 Legionowo, drogą mailową na adres: fundusze@powiat-legionowski.pl, bądź na nr fax: 22 764 04 50. Więcej szczegółowych informacji pod numerem telefonu 22 764 04 26.

Zgłoszenie należy przesłać do dnia 30 kwietnia 2014 r. Decyduje kolejność zgłoszeń!

Udział w konferencji i wystawie jest bezpłatny!

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.”
Operacja realizowana przez Powiat Legionowski pt. „O architekturze w duchu zrównoważonego rozwoju”

współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4 - LEADER z zakresu małych projektów w ramach

działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju”
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013