24 kwietnia 2014
Sportowiec Roku 2013 wybrany!

Znamy już Sportowca Roku 2013 Powiatu Legionowskiego. Został nim pięcioboista z Wieliszewa - Maciej Dukielski.

Ogłoszenie wyników plebiscytu i wręczenie nagród laureatowi odbyło się podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu w legionowskim ratuszu.

Dziewiętnastoletni mieszkaniec Wieliszewa sportowe laury zbiera w pięcioboju nowoczesnym. Na co dzień uczy się w Liceum Mistrzostwa Sportowego im. J. Kusocińskiego w Warszawie i trenuje w UKS G-8 Bielany. Mimo codziennych treningów i przygotowań do egzaminu maturalnego Maciej znajduje również czas na swoje pasje, jakimi są koszykówka, podróże i muzyka.

Największym sukcesem Macieja Dukielskiego w 2013 roku było zdobycie Mistrzostwa Polski w Pięcioboju Nowoczesnym Juniorów. Na tych samych zawodach zdobył również złoty medal w sztafecie. Poza tymi osiągnięciami najważniejsze osiągnięcia Sportowca Roku 2013 Powiatu Legionowskiego to złoty medal na Zawodach Kontrolnych Kadry oraz udział w Mistrzostwach Europy.

Głosowanie na Sportowca Roku 2013 Powiatu Legionowskiego trwało do końca marca 2014 r. W sumie za pośrednictwem internetowej aplikacji na portalu społecznościowym Facebook oraz kuponów drukowanych w powiatowym „Kurierze” i Gazecie Miejscowej mieszkańcy powiatu oddali na swoich faworytów 3001 głosów. Z tej liczby Maciek otrzymał 1308 głosów, pozostawiając konkurentów daleko w tyle. Następny w kolejności kandydat otrzymał 819 głosów.

Podczas uroczystości, na której ogłoszono nazwisko Sportowca Roku, wyłoniono też zdobywcę nagrody przeznaczonej dla głosujących. Szczęściarą, która wypełniła zwycięski kupon, okazała się Małgorzata Burska. W nagrodę otrzymała czytnik e-booków.