29 kwietnia 2014
Ambasador Gruzji w Powiecie

Nikoloz Nikolozishvili, ambasador Gruzji w Polsce, gościł dziś w Powiecie Legionowskim.

Dyplomatę najbardziej interesowały sprawy związane z rozwojem prywatnego biznesu, turystyką oraz  funkcjonowaniem samorządu.

Ambasador zawitał do Urzędu Miasta Legionowo tuż po godzinie 11, gdzie spotkał się ze starostą Janem Grabcem, prezydentem Romanem Smogorzewskim, przewodniczącym Rady Powiatu w Legionowie Szymonem Rosiakiem, prezesem Powiatowej Izby Gospodarczej w Legionowie Kazimierzem Kurnickim oraz przedstawicielami przedsiębiorców działających na terenie naszego powiatu. Dyplomata z dużym zainteresowaniem wysłuchał informacji o funkcjonowaniu zarówno samorządu gminnego, jak i powiatowego.

Po zapoznaniu się z działalnością przedsiębiorców, będących na spotkaniu, ambasador Nikolozishvili zadawał m.in. pytania związane z funkcjonowaniem banków spółdzielczych - skalą ich działania, warunkami konkurencji na wolnym europejskim rynku. Wspomniał również o możliwościach taniego wypoczynku w Gruzji dzięki połączeniom lotniczym oferowanym przez przewoźników niskokosztowych. Na zakończenie wizyty starosta Jan Grabiec oraz wiceprezydent miasta Legionowo Piotr Zadrożny pokazali dyplomacie rynek miejski.

Ambasador podczas wizyty w Legionowie zobaczył m.in. centrum miasta