29 kwietnia 2014
Nagrody za dobre ujęcia

Jury konkursowe wyłonilo zdobywców nagrody głównej i wyróżnień w zimowym konkursie fotograficznym. Łączna pula nagród w edycji zimowej to 3000 złotych.

Na początku lutego br. w legionowskim starostwie ogłoszona została 5. edycja konkursu fotograficznego „Powiat Legionowski – 4 pory roku w obiektywie”. Jego ideą jest zachęcenie mieszkańców i sympatyków naszego regionu do zwiedzania i poznawania terenu powiatu - ukazywania krajobrazów i ciekawych miejsc wokół Jeziora Zegrzyńskiego, Wisły czy Narwi, do utrwalania historycznych i nowoczesnych obiektów budowlanych i infrastruktury, do zapisywania emocji ludzi podczas rożnych wydarzeń.
Jury, po uprzedniej weryfikacji zgłoszeń, wyłoniło laureatów i wyróżnionych w kategoriach:

ARCHITEKTURA

nagroda główna – Krzysztof Czarnecki – Zegrzyński most w okowach lodu
wyróżnienie – Edyta Tomczyk - Zapora w Dębem

LUDZIE I WYDARZENIA

nagroda główna – Paweł Kozarzewski – Aktywne spędzanie czasu nad Jeziorem Zegrzyńskim
wyróżnienie – Marcin Jurczuk – Samotnosć na Jeziorze Zegrzyńskim

PRZYRODA

nagroda główna – Czesław Wroniak - Lot w Nieporęcie
wyróżnienie – Michał Naumczyk – Suche sitowie nad Jeziorem Zegrzyńskim

Gratulujemy. Zgodnie z regulaminem konkursowym, wartość rzeczowej nagrody głównej to 500 zł, wyróżnienia natomiast 250 zł. Laureaci zostaną poinformowani drogą elektroniczną o  terminie wręczenia nagród.

Zachęcamy do nadsyłania wiosennych fotografii. Termin upływa 16 czerwca, więc czasu jest jeszcze sporo, ale pierwsze majowe słońce i rozkwitająca zielenią przyroda właśnie teraz pokazują piękno tej pory roku. Zapraszamy zatem do aktywnego spędzania czasu z aparatem w dłoni.

Więcej informacji w zaproszeniu i w aktualności Wiosenny powiat legionowski