6 maja 2014
Piosenka o Zdrowiu 2014

O czym burczy brzuszek? Jaki jest przepis na zdrowie? Wiedzę na ten temat śpiewająco przedstawili uczestnicy Festiwalu Piosenki o Zdrowiu 2014.

Po trzyletniej przerwie do powiatu legionowskiego powrócił Festiwal Piosenki o Zdrowiu. W eliminacjach zorganizowanych przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Legionowie we współpracy z Powiatem Legionowskim i Miastem Legionowo, które odbyły się 6 maja w sali widowiskowej legionowskiego ratusza udział wzięło łącznie dwanaście grup i solistów reprezentujących szkoły podstawowe i gimnazja z terenu powiatu legionowskiego. Przez ponad dwie godziny w centrum Legionowa dały się słyszeć dźwięki piosenek, których słowa mówiły o zdrowiu, odpowiednim odżywianiu i uprawianiu gimnastyki. Poprzeczka jak zawsze postawiona została na bardzo wysokim poziomie, mimo to uczestnicy zaprezentowali ogromny talent muzyczny.

Spośród dziewięciu szkół podstawowych biorących udział w konkursie zwycięstwo wyśpiewała grupa ze Szkoły Podstawowej w Wieliszewie, która zaprezentowała „Przepis na zdrowie”. Jedynie jeden punkt mniej zdobyła Szkoła Podstawowa nr 7 w Legionowie, która zaśpiewała „Ćwicz na zdrowie”. Na trzecim miejscu znalazła się Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Sapere Aude” w Rajszewie, która wystąpiła z piosenką „Będzie dziś mycie”.

Wśród szkół gimnazjalnych bezkonkurencyjna okazała się uczennica gimnazjum nr 5 w Legionowie. Udowodniła, że nie tylko potrafi pięknie śpiewać, ale do tego także grać na skrzypcach. Wykonała ona „Piosenkę o zdrowiu”, którą bardzo szybko podbiła serca publiczności i komisji konkursowej. Drugie miejsce na podium zajęło gimnazjum w Wieliszewie, którego uczniowie udowodnili, jak ważne jest „Zdrowe życie” wplatając w piosenkę elementy kabaretowe. Trzecie miejsce objęło gimnazjum nr 4 w Legionowie z piosenką „Ruch to zdrowie”.

Zdobywcy pierwszych trzech miejsc w kategorii wygrali dla swoich szkół stoły do piłkarzyków, które ufundowało Starostwo Powiatowe w Legionowie. Jednak dla tych, którzy zajęli pierwsze miejsca to nie koniec przygody ze zdrową piosenką. Grupa ze szkoły podstawowej w Wieliszewie i uczennica z gimnazjum nr 5 w Legionowie będą reprezentować powiat legionowski na wojewódzkim etapie Festiwalu Piosenki o Zdrowiu w Siedlcach już 11 czerwca.

{gallery}powiat2/pliki/galeria/2014/piosenka_o_zdrowiu{/gallery}

Pełna fotogaleria z Festiwalu Piosenki o Zdrowiu znajduje się na naszym prosilu na facebook'u: facebook.com/PowiatLegionowski

Sponsorami Festiwalu byli:

• Hurtownia Markus Bis z Chotomowa
  • Firma PASK (Purcak Artystyczne Szkło  Kryształy) - Wytwarzanie i SzlifowanieSzkieł Ozdobnych i Kryształów Marian Pyrcak z Legionowa
  • Firma EduChef z Rajszewa

Patronat nad Festiwalem - Odzdział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyza w Legionowie
Współpraca - Miejski Osrodek Kultury w Legonowie