5 maja 2014
Delfiniści w Opolu

W ostatni weekend, na opolskiej pływalni "Wodna Nuta" rozegrane zostały zawody z cyklu Grand Prix Polski – Puchar Polski. Wystartowało ponad 300 zawodników z 51 klubów.

Legionowo reprezentowali Dawid Szulich i Michał Perl z UKS „Delfin”. Zawody były rozgrywane seriami na czas w trzech blokach.

Pierwszą konkurencją w jakiej startowali nasi zawodnicy było 50 m stylem klasycznym. Dawid wygrał ze znaczną przewagą uzyskując czas 28,47 sekundy. Trzeci na mecie zameldował się Michał Perl z czasem 29,69 sekundy.

W popołudniowym bloku zawodów zawodnicy ścigali się na dystansie 100 m stylem klasycznym. Ponownie bezkonkurencyjny okazał się Dawid Szulich kończąc wyścig w czasie 1:02,82 , a Michał Perl  zajął czwarte miejsce z czasem 1:06,17.

W niedziele żabkarze ścigali się na 200 m. Po wyrównanej walce do ostatnich metrów, Szulich dopłynął na drugiej pozycji, ulegając 0,2 sekundy Mistrzowi Polski na tym dystansie. Czas jaki uzyskał to 2:17,09. Na szóstej pozycji wyścig ukończył Michał Perl uzyskując czas 2:30,70.

W klasyfikacji generalnej OPEN, Dawid za swoje starty uzyskał 2422 punkty FINA i uplasował się tuż za najbardziej utytułowanym polskim pływakiem Pawłem Korzeniowskim. Michał zgromadził 2011 punktów FINA i w kategorii 17-18 lat zajął również drugie miejsce.