12 maja 2014
Zawodnicy Delfina w Szczecinie

W ostatni weekend, na szczecińskiej 50 metrowej pływalni Floating Arena rozegrane zostały zawody z cyklu Grand Prix Polski – Puchar Polski.

Wystartowało ponad 200 zawodników z 36 klubów. Powiat Legionowski reprezentowali Dawid Szulich i Michał Perl z UKS „Delfin”. Zawody były rozgrywane seriami na czas w trzech blokach.

Pierwszą konkurencją w jakiej startowali zawodnicy było 100 m stylem klasycznym. Dawid wygrał ze znaczną przewagą uzyskując czas 1:02,26 sekundy. Drugi na mecie zameldował się Michał Perl z czasem 1:04,98 sekundy.

W popołudniowym bloku zawodów zawodnicy ścigali się na dystansie 200 m stylem klasycznym. Ponownie bezkonkurencyjny okazał się Dawid Szulich kończąc wyścig w czasie 12:17,42, a Michał Perl  zajął piąte miejsce z czasem 2:26,99.

W niedziele żabkarze ścigali się na 50 m. W koronnej konkurencji, Szulich po raz trzeci potwierdził wielką klasę, zwyciężając z dużą przewagą nad drugim zawodnikiem. Czas jaki uzyskał Dawid to 28,14, natomiast Michał dopłynął z czasem 29,34 i zajął drugie miejsce.

W klasyfikacji generalnej OPEN, Dawid za swoje starty uzyskał 2467 punktów FINA i uplasował się na pierwszym miejscu, wyprzedzając m.in. Radosława Kawęckiego. Michał zgromadził 2124 punkty FINA i wygrał w kategorii 17-18 lat.