14 maja 2014
Polska biega w Chotomowie

V Chotomowskie Powitanie Wiosny – Polska Biega zgromadziło na starcie około 90. biegaczy i biegaczek, a także dzieci na rowerach, które towarzyszyły swoim rodzicom w tym rekreacyjnym biegu.

Mimo że bieg miał typowy rekreacyjny charakter, to jego cel był jak najbardziej ważny. Podczas biegu zbierano środki czystości dla Domu Dziecka w Chotomowie, zużyte tusze, tonery, baterie i telefony komórkowe dla Agnieszki Sałanowskiej. Wolontariusze Fundacji „Wchodzę w to” zbierali również pieniądze na kosztowną operację Agnieszki, mieszkanki Chotomowa. Trasa biegu wiodła chodnikiem wzdłuż ul. Partyzantów do Kolejowej, potem przepięknymi Lasami Chotomowskimi, Żeligowskiego, Piękną, Poprzeczną, by zakończyć bieg pod pawilonem handlowym na Strażackiej. Po biegu wszyscy otrzymali wodę mineralną i stanęli do pamiątkowej, wspólnej fotki, która jest tradycją chotomowskich biegów. Potem wszyscy przenieśli się do gościnnego Domu Strażaka (ukłony dla Pani Frydrychowicz i Pani Czyżewskiej, czyli Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Chotomowie), by podsumować imprezę. Wtedy to uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe drewniane statuetki wykonane przez Pracownię Reklamy Retro – Magdalena Kisielińska oraz pakiety ”postartowe” z licznymi niespodziankami dla uczestników biegu.

Nie sposób nie podziękować: Urzędowi Gminy Jabłonna, Powiatowi Legionowskiemu, Gminnemu Centrum Kultury i Sportu w Chotomowie, OSP Chotomów, Pracowni Reklamy RETRO Magdalena Kisielińska, Polska Biega, Wydawnictwu Galaktyka i Wydawnictwu SQN, Centrum Wina – Iwona Teklak, Księgarni Sylabus, Muzeum Wojska Polskiego, Barowi Przodownik i Barowi Country, Biuru Podróży Lekier, Fanexowi, ZTM oraz Festiwalowi Biegowemu, Instytutowi Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji oraz prywatnym osobom, w tym biegaczom Grupy Biegowej CHTMO. Bez nich wzmagania sportowe nie doszłyby do skutku.

Michał Machnacki