15 maja 2014
Malują świat

Wystawa prac wychowanków i uczniów Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie to kolejna odsłona Dni Osób Niepełnosprawnych 2014.

Wczorajsza wystawa podsumowała dorobek twórczy uczniów PZSiP w Legionowie, a jej uroczyste otwarcie miało miejsce w sali widowiskowej miejskiego ratusza. Tradycją stał już się występ niemówiących podopiecznych szkoły,  korzystających alternatywnych metod komunikacji, którzy tym razem przedstawili historię „Kopciuszka”. Dzieci dotknięte głęboka niepełnosprawnością intelektualną przygotowały ten występ wspólnie z rodzicami, rodzeństwem i wolontariuszami klubu AAC. Posłużyły im do tego specjalne komunikatory, odtwarzające wcześniej nagrany głos. Chcemy dać szansę naszym uczniom, żeby przez chwilę mogły spełnić to marzenie, które każdy z nas ma w sercu, żeby mogli być najważniejsi, żeby mogli założyć przepiękne suknie i poczuli się jak księżniczka, książę czy ktoś kto skupia uwagę całego świata  - powiedziała Liliana Sadowska, nauczycielka, która przygotowywała dzieci do występu.

Po spektaklu goście mogli podziwiać wystawę pt. „Świata malowanie...”, czyli  zbiór najlepszych prac uczniów PZSiP w Legionowie, które powstały w ciągu tego roku szkolnego. Można tam dostrzec różne techniki i  tematy, w tym rzeźby czy też prace z  prasowanej słomy. Część prac powstawała na warsztatach z twórcami, czyli Barbarą Retmaniak, Matyldą Durka, Zofią Piotrowską, Markiem Krauss i Mieczysławem Krzymowskim, Tomaszem Chodkowskim. Wystawa  tworzy wielobarwną, doskonale skomponowaną całość, pokazując oglądającym sposób, w jaki malują świat.

Wystawę można oglądać do 28 maja 2014 roku w legionowskiej galerii Ratusz.

{gallery}powiat2/pliki/galeria/2014/DON_wystawa_specjalna{/gallery}