15 maja 2014
Zdrowy przedszkolak pod znakiem Wyderki

Wczoraj odbyła się już piąta edycja turnieju Zdrowy Przedszkolak, podczas którego dzieci wraz z Kapitanem Wyderką uczyły się zasad bezpieczeństwa na wodzie i lądzie.

Organizatorem Legionowskiego Turnieju Zdrowy Przedszkolak było Przedszkole Miejskie nr 2 w Legionowie. Wzięło w nim udział około 140 dzieci z przedszkoli z Legionowa, jak również spoza jego granic. Były tu również wszystkie służby mundurowe z powiatu legionowskiego, tj. Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, Komenda Powiatowa Policji w Legionowie, Komisariat Rzeczny Policji w Warszawie, Państwowa Straż Pożarna w Legionowie, Nadleśnictwo Jabłonna , Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Legionowie oraz Harcerski Klub Ratowniczy Legionowo, hufiec ZHP w Legionowie.

Dzięki takim spotkaniom, raz w roku, dzieci mogą się spotkać ze wszystkimi służbami mundurowymi, porozmawiać z nimi i w formie zabawy zdobyć wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w domu, na drodze, nad wodą oraz przekonać się na czym polega pierwsza pomoc.

W ramach turnieju realizowany jest też program KIK/34, szwajcarsko – polski program, promujący ruch i zdrowy styl życia. Cieszę się, że od 5-ciu lat udaje nam się zebrać taką rzeszę dzieci. Nie ukrywam, że nasze przedszkolaki bardzo chętnie uczestniczą w tych spotkaniach. Każdego roku są one uhonorowaniem jednej ze służb mundurowych. Statuetki, które projektujemy, to coroczne podziękowanie dla każdej z nich. Do tej pory dziękowaliśmy w ten sposób straży miejskiej, policji, w zeszłym roku pielęgniarkom –powiedziała Lidia Popielarz, wicedyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 2 w Legionowie.

W tym roku na szczególną uwagę zasłużył Komisariat Rzeczny Policji w Warszawie III Ogniwo w Nieporęcie, który wspólnie z Powiatem Legionowskim dba o bezpieczeństwo nad wodami Jeziora Zegrzyńskiego, realizując program „Bezpiecznie na wodzie i lądzie z Kapitanem Wyderką”. Chcemy wszystkich ukontentować i zaznaczyć wagę ich funkcji. Chciałam też podkreślić, że taka impreza nie mogłaby się odbyć, gdyby nie praca całego zespołu pracowników przedszkola – dodaje wicedyrektor.

Słynny pluszowy funkcjonariusz wręczył uczestnikom pamiątkowe statuetki, jednocześnie zachęcając maluchy do wykorzystywania zdobytej wiedzy w życiu codziennym.

{gallery}powiat2/pliki/galeria/2014/Zdrowy_Przedszkolak{/gallery}