21 maja 2014
Będą dwie klasy dwujęzyczne w gimnazjum

Na wczorajszym posiedzeniu Zarząd Powiatu w Legionowie podjął decyzję o uruchomieniu dwóch oddziałów dwujęzycznych w powiatowym gimnazjum.

Jak pisaliśmy wcześniej liczba uczniów kończących w tym roku szkołę podstawową, którzy chcą kontynuować naukę w powiatowym gimnazjum, znacznie przekroczyła liczbę dostępnych miejsc w placówce. Do klasy dwujęzycznej zgłosiło się 117 osób. W związku z tym do Zarządu Powiatu wpłynął wniosek o rozważenie uruchomienia dodatkowego oddziału dwujęzycznego w placówce. Dzięki temu liczba miejsc zwiększyłaby się z 30 do 60.

16 maja poznaliśmy liczbę uczniów, którzy pomyślnie przebrnęli przez test kompetencji językowych. Spośród 117 chętnych test zdało 93 osoby (6 osób do niego nie przystąpiło). Na wczorajszym posiedzeniu członkowie Zarządu Powiatu podjęli decyzję o utworzeniu dodatkowej klasy dwujęzycznej w powiatowym gimnazjum. Dzięki temu dwie trzecie kandydatów ma szansę od 1 września kontynuować naukę w powiatowej placówce.