21 maja 2014
Nowi goście z Ukrainy

W ubiegły piątek (16 maja) do powiatu legionowskiego przyjechała 34-osobowa grupa młodzieży i opiekunów z kijowskiego 75. Gimnazjum.

25 dzieci w wieku gimnazjalnym oraz 9 osób dorosłych przyjechało z Kijowa na zaproszenie Starosty Legionowskiego oraz Prezydenta Miasta Legionowo, aby przez tydzień odpocząć i zapomnieć o niepokojących wydarzeniach rozgrywających się obecnie na Ukrainie.

Gospodarze organizują gościom moc atrakcji, w tym m.in. zajęcia plastyczne, kulturalne i sportowe, kręgle, rejs statkiem Laguna i żeglowanie po Jeziorze Zegrzyńskim z Akademią Nautica, Zwiedzanie Zamku Królewskiego i Starego Miasta w Warszawie. Większość atrakcji odbyła się dzięki uprzejmości sponsorów.

W poniedziałek do Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnego w Jachrance, gdzie zakwaterowana została młodzież, przyjechał Andrzej Halicki, poseł na Sejm RP, aby powitać naszych gości. We wtorek natomiast młodzi Ukraińcy wystąpili w sali widowiskowej legionowskiego ratusza, gdzie śpiewali ukraińskie piosenki. Na widowni, poza Starostą i Prezydentem, zasiedli członkowie Zarządu Powiatu w Legionowie. W podziękowaniu za zaproszenie nasi włodarze otrzymali symboliczny chleb przywieziony z Ukrainy.

{gallery}powiat2/pliki/galeria/2014/dzieci_z_kijowa{/gallery}

Dzieci z Ukrainy będą w powiecie legionowskim jeszcze do soboty. Czeka na nich jeszcze zabawa w Farmie Iluzji i Parku Linowym Radocha oraz wiele innych atrakcji.