22 maja 2014
Samorząd z turystyką

O dobrej współpracy samorządu z podmiotami turystycznymi Jan Grabiec opowiadał podczas Kongresu Lokalniej Przedsiębiorczości Turystycznej.

22 maja w Hotelu Folwark Klepisko nad Jeziorem Zegrzyńskim odbył się Kongres Lokalnej Przedsiębiorczości Turystycznej, w której wzięli udział członkowie trzech Lokalnych Grup Działania z Mazowsza, twórcy projektu współpracy TERRA z Polski i Finlandii oraz przedstawiciele lokalnych samorządów i firm z branży turystycznej okolic Jeziora Zegrzyńskiego. W trakcie konferencji przedstawiony został międzynarodowy projekt współpracy TERRA, realizacja Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 oraz założenia tego programu na lata 2014-20.

Zaprezentowane zostały produkty turystyczne będące efektem projektu TERRA. Lokalną Grupę Działania "Partnerstwo Zalewu Zegrzyńskiego" reprezentował Leszek Dzięgielewski, właściciel firmy "Laguna - Rejsy Dla Ciebie".

O dobrych praktykach dotyczących współpracy samorządu z podmiotami turystycznymi, na przykładzie Powiatu Legionowskiego, opowiedział Starosta Legionowski Jan Grabiec. Podczas swojego wystąpienia przedstawił projekty, jakie powiat realizował dzieki środkomuzyskanym w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w ciągu ostatnich 7 lat. Dzięki min bowiem mogliśmy reprezentować region na targach turystycznych w Warszawie, Berlinie, Moskwie, Londynie i Poznaniu, zorganizować akcję kibicujemy turystom, wydać katalogi usług turystycznych i przewodnik turystyczny regionu Jeziora Zegrzyńskiego, a także zmodernizować stronę jezioro.zegrzynskie.pl.

Podczas konferencji mogliśmy także obejrzeć rękodzieło lokalnych twórców i skosztować produktów przygotowanych przez wytwórców z powiatu legionowskiego.

Wierzymy, że nowa perspektywa otworzy przed Powiatem Legionowskim kolejne możliwościna nawiązanie trwałej współpracy z podmiotami turystycznymi z okolic Jezioa Zegrzyńskiego.

{gallery}powiat2/pliki/galeria/2014/terra_konferencja{/gallery}