30 maja 2014
Najlepsi matematycy w powiecie

29 maja na sesji Rady Powiatu Starosta Legionowski wręczył nagrody dla laureatów drugiej edycji Powiatowego Konkursu Matematycznego.

W dwuetapowych zmaganiach wzięło udział 58 uczniów. Byli wśród nich reprezentanci Gimnazjum im. Orła Białego w Jabłonnie, Gimnazjum nr 2 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Króla Jana III Sobieskiego w Legionowie, Gimnazjum nr 4 im. Aleksandra Kamińskiego w Zespole Szkół w Legionowie, Niepublicznego Europejskiego Gimnazjum Językowego w Legionowie oraz Gimnazjum im. Romualda Traugutta w Serocku, a także przedstawiciele Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Legionowie.

Laureaci otrzymali nagrody z rąk Starosty Legionowskiego Jana Grabca,
Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Marka Mazura i Członka Zarządu Powiatu Janusza Kubickiego.

W grupie gimnazjalnej trzy stopnie podium zajęły dziewczęta:
1. miejsce - Karolina Humelanc z Gimnazjum nr 2 – opiekun p. Katarzyna Jastrzębowska;
2. miejsce - Iga Jaworska z Gimnazjum w Serocku;
3. miejsce - Emilia Kamola z Gimnazjum w Serocku.

Opiekunką gimnazjalistek z Serocka była p. Monika Pawlak.

Na poziomie szkół ponadgimnazjalnych laureatami zostali:
1. miejsce – Krzysztof Warzecha z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Legionowie;
2. miejsce – Maciej Szustecki z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Legionowie.

Opiekunką obu panów była p. profesor Maria Mordzińska.

Adresatami podziękowań byli organizatorzy konkursu, w szczególności p. Brygida Wagner–Konstantynowicz, wspierająca jego ideę oraz skutecznie mobilizująca  nauczycieli do jego przeprowadzenia.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom konkursu!

{gallery}powiat2/pliki/galeria/2014/matematycy{/gallery}