23 czerwca 2014
Społecznościowy Kombatant
Czy to w realu, czy wirtualnie w DPS Kombatant postawiono na społeczności.                                                           Najpierw spośród mieszkańców powołano Zespół ds. Promocji, którego zadaniem jest m.in. współdecydowanie o tym, jak aktywie spędzać wolny czas. Po tym uruchomiono konta na FB i Google+, a w planach jest jeszcze „lifting” strony internetowej. Obecnie Dom Pomocy Społecznej Kombatant zapowiada zwiększenie swojej aktywność w Internecie.

Celów tej działalności jest kilka, a ich adresatami są przede wszystkim mieszkańcy, ich rodziny oraz społeczność lokalna. - Praca nad tworzeniem wizerunku naszego domu to nie tylko pobudzanie aktywności i kreatywności, ale przede wszystkim budowanie wartości jaką jest wspólnota  - mówi Anna Stępińska, dyrektor DPS Kombatant oraz inicjatorka nadchodzących zmian. Działania takie mogą mieć tylko pozytywne efekty: mieszkańcy bardziej zaangażują się w życie domu, aranżując je według swoich potrzeb, a rodziny na bieżąco będą mogły śledzić wydarzenia w „Kombatancie”. - dodaje.
I tu trzeba przyznać, że dzieje się wiele. Organizowane są wycieczki, spotkania z młodzieżą z okolicznych szkół, imprezy okolicznościowe takie, jak Andrzejki, Mikołajki itp.

Już dziś zapraszamy do odwiedzenia i polubienia stron DPS Kombatant na portalach społecznościowych oraz do śledzenia zmian na stronie internetowej Domu. Będzie to również okazją do poznania bardzo wielu ciekawych ludzi, kombatantów którzy przeżyli to co opisują teraz podręczniki historii, artystów poetów, twórców zapomnianych lub rzadkich już nieraz technik.