23 czerwca 2014
Spotkanie bibliotekarzy

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Legionowie zorganizowała spotkanie bibliotekarzy powiatu legionowskiego na temat współtworzenia powiatowej sieci bibliotecznej.

Dzięki uprzejmości dyrektora Jacka Szczepańskiego, spotkanie odbyło się w sali konferencyjnej Muzeum Historycznego w Legionowie.

W dyskusji udział wzięli dyrektorzy bibliotek publicznych z terenu powiatu wraz z pracownikami:

- Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie (również emerytowani pracownicy),
- Gminna Biblioteka Publiczna w Jabłonnie im. ks. Jana Twardowskiego (dyr. Anna Czachorowska),
- Biblioteka Publiczna Gminy Nieporęt (dyr. Elżbieta Kotowska),
- Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Serock (dyr. Zdzisław Lewandowski),
- Ośrodek Kultury w Wieliszewie (dyr. Dariusz Skrzydlewski).

Gości powitała dyrektor Powiatowej Instytucji Kultury w Legionowie Renata Sowińska, a o szeroko pojętej kulturze bibliotecznej w naszym powiecie i mieście opowiedzieli Starosta Legionowski - Jan Grabiec oraz zastępca Prezydenta Miasta Legionowo - Piotr Zadrożny.

Barbara Stępniewska - kierownik Działu Wojewódzkiej Sieci Bibliotek (Biblioteka Publiczna m.st. Warszawy, Biblioteka Główna Województwa Mazowieckiego) wyraziła nadzieję, że po przeobrażeniach z początku tego roku biblioteki działające na terenie Legionowa i powiatu będą działać jeszcze efektywniej.

W pierwszej części przedstawiciele poszczególnych bibliotek dokonali krótkich prezentacji dotyczących działalności instytucji w swoich gminach. A w części roboczej, przy dużym wsparciu Pani Barbary Stępniewskiej, omówione zostały pola przyszłej współpracy bibliotek powiatu legionowskiego i oczekiwania bibliotek wobec Powiatowej Biblioteki Publicznej w Legionowie.

Spotkanie było doskonałą okazją do wymiany wzajemnych doświadczeń