25 czerwca 2014
Judocy z Wieliszewa w Ostrowcu Świętokrzyskim
W ostatnią sobotę odbyły się Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w Judo. Wzięła w nich również udział sekcja judo z Wieliszewa.

W ostatnią odbyły się Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w Judo, w których wzięły udział kluby sportowe z woj. Świętokrzyskiego oraz zaprzyjaźnione kluby spoza tego województwa m.in.: zawodnicy trenujący w Sekcji Judo w Wieliszewie - szkolone przez trenera Grzegorza Leśniaka oraz uczennice klasy sportowej judo z SP nr 7 w Legionowie – prowadzone przez Madlenę Kratiuk. Zawody odbyły się w Hali Sportowo – Widowiskowej, która posiada 5 poziomów użytkowych. Znajdą się w niej, oprócz sali z widownią, sala judo, sala sekcji boksu, siłownia, pomieszczenia administracyjne wraz z salą konferencyjna, część hotelowa i sklepy.

Po ponad 200 kilometrowej podróży zawodnicy z Wieliszewa stanęli na matach do walk prezentując swoje umiejętności dotychczas zdobyte na ciężkich treningach judo. Starty 9 judoków odbyły się w kategoriach wiekowych: dzieci młodsze, dzieci starsze i w młodzikach. Wszyscy nasi podopieczni wrócili z medalami i licznymi nagrodami rzeczowymi! Złote medale Mistrzostw wywalczyli: Maria Żukowska (do 43 kg) i Krzysztof Nowak (do 39 kg), którzy otarli się o „grubość żyletki” o Tytuł Najlepszego Zawodnika i Zawodniczki tych Mistrzostw. Ze srebrnym medalem wróciła Marika Arusztowicz (do 43kg), która swoją waleczną postawą dotrwała do finału, jednak w finale musiała przed czasem zakończyć walkę o pierwsze miejsce z powodu kontuzji stawu łokciowego. Brązowe medale po stoczonych walkach otrzymali: Mateusz Kado (kat 60+), Milena Kucharska (do 49 kg), Urszula Chmara (do 43 kg), Daniel Tomaszewski (do 36 kg) oraz najmłodsi debiutanci tak wielkich Mistrzostw Judo: Jan Olszewski i Karol Franciszek Frankowski. Za pomoc i zaangażowanie na zawodach opiekunowie dziękują rodzicom wieliszewskich judoków: p. Annie Tomaszewskiej, p. Magdalenie Arusztowicz, p. Olszewskiemu, p. Frankowskiemu.

Dzięki wzorowej organizacji zawodów przez trenera „UMK Ostrowia” – Grzegorza Leśniaka, wszystkie walki przebiegały sprawnie na trzech matach w atmosferze wzajemnego szacunku i poszanowania zasad fair play. Nie byłoby również takich uśmiechów na twarzy wieliszewskich judoków, gdyby nie duże zaangażowanie Kierownika Gminnego Ośrodka Kultury w Wieliszewie - pana Tadeusza Szczygielskiego oraz Wójta Gminy Wieliszew, którzy udzielili wsparcia finansowego i umożliwili sportowcom Sekcji Judo z Wieliszewa wyjazd do Ostrowca Świętokrzyskiego.