26 czerwca 2014
Kolonie dla dzieci i młodzieży

Legionowskie Stowarzyszenie Amicus oraz Urząd Miasta Legionowo zapraszają na kolonie dla dzieci i młodzieży organizowane przez Hufiec ZHP Łask w ramach projektu „Zielone Płuca”.

Kolonie organizowane sa w ramach profilaktyki prozdrowotnej dzieci i młodzieży z terenów o przekroczonych standardach jakości środowiska współfinansowanego przez NFOŚiGW w Warszawie.

Wnioski przyjmuje:
Urząd Miasta Legionowo – Wydział Zdrowia Publicznego i Spraw Społecznych, tel. 22 766 40 91

Miejsce: OW "Nadwarciański Gród" w Załęczu Wielkim (Załęczański Park Krajobrazowy)
Termin: 13-24 lipca 2014 r. (12 dni)
Wiek: 8-17 lat
Koszt: 290 złotych od uczestnika
Termin składania wniosków: 4 lipca 2014 r.
Kryterium wyboru:
kwalifikacja dziecka przez lekarza pulmonologa (choroby układu oddechowego) lub lekarza alergologa (tylko choroby w ramach panelu alergologicznego wziewnego).

Warunkiem wyjazdu grupy z Gminy Legionowo jest zebranie min. 15 uczestników, a maksimum 45 uczestników.

Cel projektu – organizacja warsztatów edukacji ekologicznej z elementami edukacji prozdrowotnej dla dzieci z terenu Gminy Legionowo.
- Kształtowanie postaw proekologicznych,
- Promowanie zasad zrównoważonego rozwoju,
-  Podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej,
- Profilaktyka zdrowotna dzieci i młodzieży z obszarów, na których wystąpiły przekroczenia standardów jakości środowiska.

Pod względem formalnym wyjazd będzie realizowany w trybie 12 dniowych wyjazdu wakacyjnego z zachowaniem wszelkich przepisów ustanowionych przez MEN dotyczących takiej formy wyjazdu.

Hufiec ZHP Łask w ramach projektu zapewnia.
- Transport na trasie: Gmina – OW „Nadwarciański Gród” w Załęczu Wielkim;
- Ubezpieczenie NW uczestników i kadry oraz dodatkowe OC kadry;
- Zakwaterowanie i wyżywienie w ośrodku „Nadwarciański Gród” w Załęczu Wielkim spełniającym wymogi związane z pobytem dzieci i młodzieży;
- Opiekę medyczną;
- Wsparcie psychologa/terapeuty na miejscu;
- Atrakcyjny program pobytu;

Planowany program, m.in. :
- Zwiedzanie kopalni węgla brunatnego w Bełchatowie;
- Baseny Termalne w Uniejowie;
- Baseny w Wieluniu;
- Piesze wycieczki ścieżkami dydaktycznymi po Załęczańskim Parku Krajobrazowym;
- Warsztaty z edukacji ekologicznej;
- Warsztaty z profilaktyki prozdrowotnej;
- Konkursy ekologiczne z nagrodami;
- Konkursy prozdrowotne z nagrodami;
- Warsztaty grupowe i indywidualne z psychologiem/terapeutą;
- Inhalacje;

REGULAMIN NABORU UCZESTNIKÓW PROJEKTU „Zielone Płuca” - profilaktyka prozdrowotna dzieci i młodzieży z terenów o przekroczonych standardach jakości środowiska.
1. Organizatorem warsztatów ekologicznych z elementami edukacji prozdrowotnej jest ZHP Chorągiew Łódzka Hufiec ZHP Łask w ramach projektu „Zielone Płuca” - profilaktyka prozdrowotna dzieci
i młodzieży z terenów o przekroczonych standardach jakości środowiska.
2. Naborem zajmują się Urzędy Gmin i Miast wskazanych w wykazie Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska właściwego województwa, jako obszary, na których wystąpiły przekroczenia standardów jakości środowiska.
3. Uczestnicy rekrutowani są wyłącznie z terenów w/w gmin.
4. W wypoczynku mogą brać udział dzieci w wieku 8-17 lat, uczące się w szkołach podstawowych, gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych.
5. Uczestnicy muszą spełniać następujące warunki:
- Zamieszkiwać Gminę wskazaną w wykazie Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska właściwego województwa.
- Posiadać kwalifikację lekarza pulmonologa (choroby układu oddechowego) lub lekarza alergologa (tylko choroby w ramach panelu alergologicznego wziewnego) do uczestnictwa w projekcie.
- Dostarczyć organizatorowi wypełnioną kartę kwalifikacyjną wraz z zaświadczeniem lekarskim.
6. Organizator zastrzega sobie końcową weryfikację i akceptację listy uczestników.
7. Nabór będzie prowadzony do wyczerpania środków projektu. O kolejności decyduje data wpływu kompletnej listy uczestników wraz z kartami kwalifikacyjnymi.
8. O miejscu i terminie wyjazdu informuje Organizator w uzgodnieniu z Gminami.

Wpłaty:

Wpłatę w wysokości 290,00 zł od uczestniestnika w Urzędzie Miasta Legionowo Wydział Zdrowia Publicznego i Spraw Społecznych, pokój 4.25, 4.26, 4.27.

Załączniki:
1. Wzór karty uczestnika