18 lipca 2014
Melioracji czas

Rokrocznie Polska boryka się z powodziami i podtopieniami. Powiat stawia na zapobieganie tym tragicznym sytuacjom. Jednym z elementów profilaktyki jest melioracja.

Melioracja - czyli m.in. odprowadzanie wody z terenów, gdzie występuje jej nadmiar – jest jednym ze skuteczniejszych narzędzi zapobiegania powodziom, a w szczególności podtopieniom. Działania takie są konieczne dla zapewnienia bezpieczeństwa na terenach zalewowych i obszarach, na których występują starorzecza.
Powiat Legionowski przekaże Spółce Wodnej Wieliszew 15.000 zł jako dotację na pokrycie części kosztów udrożnienia i konserwacji rowu melioracyjnego obsługującego Krubin i Kałuszyn. Miejscowości znajdują się na terenie gminy Wieliszew szczególnie narażonej na podtopienia, ponieważ znaczna jej część stanowi starorzecze Narwi, co ma wpływ na bardzo wysoki poziom wód gruntowych. Melioracja będzie skutecznym sposobem ich obniżenia.

Umowę podpisują (od prawej): prezes Spółki Wodnej Wieliszew Grażyna Kojro, wicestarosta Robert Wróbel, członek zarządu Powiatu Janusz Kubicki