20 lipca 2014
Bieg Powstańca

Starosta Legionowski zaprasza już 2 sierpnia na indywidualny i sztafetowy bieg ku czci Powstańców na odcinku 45 km, który odbędzie się na terenie gmin Legionowo, Jabłonna i Wieliszew.

W 70 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego na wymagającej trasie o długości 45 km indywidualnie lub w sztafetach (od 2 do 7 osób) zawodnicy będą musieli przebyć szlak "kuriera powstańczego" i zaliczyć 6 punktów kontrolnych związanych z historycznym szlakiem Polski Walczącej. Na każdym z nich uczestnicy zbierają pieczątki.

Przed startem konieczna jest weryfikacja każdego uczestnika w biurze zawodów na podstawie dokumentu ze zdjęciem potwierdzającym tożsamość i miejsce zameldowania. Uczestnicy mają dowolność w wyborze trasy, jedynie konieczne jest kolejne zaliczenie punktów kontrolnych i punktów historycznych. Zawodnik/sztafeta otrzyma mapę z wyznaczoną proponowaną trasą. Udział w biegu jest bezpłatny. Dla każdego pamiątkowe medale, dla najlepszych nagrody. Na 6 punktach, tzw. strefach zmian, będą bufety z napojami, owocami i ciastami. Tam też zmieniają się uczestnicy biegu, którzy zdecydowali się na bieg sztafetowy.

Na mecie przy hali sportowej zapewniamy posiłek regeneracyjny, napoje i ognisko z kiełbaskami.

Zawodnik powinien posiadać aktualne badania lekarskie. W przypadku braku badań lekarskich zawodnik podpisuje oświadczenie do udziału w zawodach oraz o starcie na własną odpowiedzialność (zaświadczenie dostępne w biurze zawodników w dniu imprezy). W biegu prawo startu mają osoby, które ukończą 18 lat najpóźniej w dniu 2 sierpnia 2014 roku. Dopuszczony jest udział zawodników od 16 roku życia (rok urodzenia 1997 i starsi) za pisemna zgodą rodzica lub opiekuna prawnego.

SZTAFETY
Serdecznie zapraszamy do startów drużynowych! Zachęcamy osoby, które biegają na krótsze dystanse do zbierania drużyn. Odcinki pomiędzy strefami zmian mają od 3,5 km do 10 km. Jeżeli w sztafecie startuje 5 osób i więcej w zespole obowiązkowo powinna wystartować kobieta.

OPIS TRASY

Start – ARENA LEGIONOWO – godz. 10.00
– 1 PUNKT KONTROLNY – ok. 2,7km
Miejsce ataku na niemiecki pociąg w Chotomowie
– 1 BUFET – STREFA ZMIAN – ok. 7,6km
– 6 PUNKT KONTROLNY – ok. 44,8km
Kościół w Wieliszewie
Meta – około 45 km - STADION W WIELISZEWIE

Wręczenie nagród przewidziane jest ok. godz. 15.30.

ZGŁOSZENIA
Udział w zawodach jest bezpłatny
Zapisy w dniu imprezy od godz. 8.00 do 9.30 w biurze zawodów - Arena Legionowo
Rejestracja drogą elektroniczną poprzez stronę www.protimer.pl