22 lipca 2014
Michał Perl medalistą Mistrzostw Polski Juniorów

W dniach 18-20 lipca na 50 metrowej pływalni w Drzonkowie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów 17-18 letnich w ramach XX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich.

Wystartowało ponad 180 zawodników i zawodniczek, którzy zakwalifikowali się do najlepszej czołówki Polski. UKS „Delfin” Legionowo reprezentował Michał Perl, który jako jedyny z klubu został dopuszczony do rangi tych zawodów.

Mistrzostwa rozgrywały się drogą eliminacji oraz finałów. Michał startował w dwóch konkurencjach: 50m stylem klasycznym i 100m stylem klasycznym. Pierwszego dnia zawodów młody reprezentant ścigał się na dystansie 50m stylem klasycznym. W porannym bloku zawodów Michał wszedł pierwszy do finału uzyskując czas 0:29,30 sek. Podczas finałów wywalczył pierwszy, w swojej karierze, brązowy medal z wynikiem 28:95 (rekord życiowy), zabrakło mu jedynie 0,27sek. do złotego medalu.

Ostatniego dnia mistrzostw odbył się wyścig na 100m stylem klasycznym. Michał w porannym bloku uzyskał czas 1:05,74 i tym samym zakwalifikował się do finału na 6. pozycji. Po południu zawodnik ukończył wyścig również na tej samej pozycji co w eliminacjach z wynikiem 1:05,28.

Były to niezwykłe zawody dla Michała, jak i jego trenera Rafała Perla. Uzyskał pierwszy w karierze medal Mistrzostw Polski oraz poprawił swój rekord życiowy. Gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.

Po zawodach Michał powiedział: To były najbardziej udane Mistrzostwa Polski w mojej karierze. Zdobyłem swój pierwszy brązowy medal i jestem z tego dumny. Jest to dobry prognostyk na przyszły sezon, gdyż za rok będę już młodzieżowcem, co również oznacza cięższych rywali. Zaczynam odpoczynek, ale we wrześniu znowu zaczynamy trenować i walczyć o coraz to lepsze wyniki.