20 sierpnia 2014
Rondo gotowe!

Dziś zniknęły utrudnienia na powiatowej drodze łączącej Chotomów i Jabłonnę. Na jej skrzyżowaniu z gminną ulicą Kisielewskiego powiat wybudował rondo.Zgodnie z zapowiedzią starosty legionowskiego po siedmiu tygodniach od dnia wprowadzenia wykonawcy na budowę inwestycja jest zakończona. W miejsce zwykłego skrzyżowania na granicy Chotomowa i Jabłonny powstało rondo. Dziś około godziny 15.30 drogowcy usunęli utrudnienia związane z przebudową skrzyżowania. Zniknęły światła i tzw. „wahadełko”, otwarty został również wjazd w ulicę Kisielewskiego.

Rondo ma średnicę zewnętrzną 30 metrów i wewnętrzną 14 m. Szerokość jezdni na skrzyżowaniu wynosi 6 metrów. Na dojazdach do ronda wykonane zostały azyle dla pieszych o szerokości 2,5 metra. W ramach inwestycji powstała nowa jezdnia, chodniki (ciągi pieszo rowerowe) wokół ronda o szerokości 2,5 – 3,5 m, dwie zatoki autobusowe, oświetlenie drogowe, odwodnienie drogi, zjazdy obsługujące przyległe nieruchomości i urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Oprócz przebudowy skrzyżowania prace objęły również budowę ciągu pieszo-rowerowego od skrzyżowania aż do cmentarza w Jabłonnie. Ta część inwestycji jest również ukończona. Dzięki temu powstało bezpieczne dojście do budowanej przy skrzyżowaniu szkoły podstawowej nie tylko z centrum Chotomowa, ale też od strony Jabłonny.

W najbliższych dniach trwać będą jeszcze ostatnie prace porządkowe, które jednak nie będą powodować żadnych utrudnień w ruchu.

Inwestycja kosztowała ponad 1,3 mln złotych i została dofinansowana z budżetu Gminy Jabłonna.

{gallery}powiat2/pliki/galeria/2014/rondo_chotomow{/gallery}