21 sierpnia 2014
Turniej rugby na wózkach znów w Arenie

Jedna z najbardziej spektakularnych dyscyplin sportowych. Brutalna siła, szybkość i zacięta rywalizacja plus opancerzone, metalowe wózki. Bez litości. 

 

W weekend 30-31 sierpnia w Arenie Legionowo konfrontacja na poziomie międzynarodowym – Mazovia Cup 2014. Turniej ten narodził się z potrzeby mierzenia się z najlepszymi. To jedyne zawody drużynowe tej rangi odbywające się na Mazowszu. Podczas tegorocznej, czwartej już edycji, w walce o puchar spotkają się zespoły z Czech (Praga Robots), Irlandii (Gaelic Warriors) oraz kilku miast Polski (Sitting Bulls z Katowic, Flying Wings z Rzeszowa). 

Zagra również druga drużyna Kadry Narodowej Polski (The Reds 2). Warszawę reprezentować będzie zdobywca medali na turniejach polskich i międzynarodowych, aktualny mistrz Polski - zespół Four Kings, działający przy Warszawskim Stowarzyszeniu Rugby na Wózkach. Jestem rugbystą, który walczy do końca i nigdy się nie poddaje. Mimo przeciwności i ciągłej walki - przede wszystkim z samym sobą. Chcę i potrafię dotrwać do końca ciężkiego meczu. - stwierdza Tomek Witkowski, grający w Four Kings reprezentant Polski.

 

Czym jest rugby na wózkach?

Rugby na wózkach to jedyna gra drużynowa dostępna dla osób z porażeniem czterokończynowym. Jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się dyscyplin sportowych na świecie. Zawiera elementy koszykówki, piłki ręcznej i hokeja na lodzie. Do polski dotarła w 1997 roku. Nigdy nie zapomnę pierwszego meczu na żywo: szczęku żelastwa, upadków. I ta myśl: o matko, oni się pozabijają! Rugby na wózkach to mega walka, totalna moc. - opowiada Agata Etmanowicz, współzałożycielka Fundacji Polska Bez Barier, wolontariuszka Four Kings.

Obecnie polska Liga Rugby na Wózkach należy do najbardziej rozwiniętych na świecie (obok USA i Niemiec). W trwającym właśnie sezonie rozgrywkowym  ściera się ze sobą aż dwadzieścia drużyn. Polscy rugbyści biorą udział również w rywalizacjach międzynarodowych oraz przyczyniają się do rozwoju rugby na wózkach na świecie.

Przekonaj się na własne oczy, jaką determinację prezentują zawodnicy topowych drużyn europejskich! Rugby z najwyższej półki podczas Mazovia Cup 2014!

WSTĘP WOLNY!