26 sierpnia 2014
Powiat gości dzieci ukraińskich żołnierzy

W ubiegłym tygodniu do powiatu legionowskiego przyjechała kolejna, 44-osobowa, grupa dzieci i młodzieży wraz z opiekunami.

40 dzieci dzieci ukraińskich żołnierzy w wieku 9 – 17 lat oraz 4 osoby dorosłe przyjechały z okolic Lwowa

na zaproszenie Starosty Legionowskiego, aby przez tydzień odpocząć i zapomnieć o wydarzeniach rozgrywających się obecnie na Ukrainie.

Gospodarze organizują gościom atrakcje, w tym m.in. zajęcia kulturalne i sportowe, kręgle, rejs statkiem, zwiedzanie Zamku Królewskiego i Starego Miasta oraz Łazienek Królewskich w Warszawie i Wilanowa, Góry Kalwarii, Muzeum Regionalnego w Piasecznie, zamku w  Czersku, Konstancina.
 W programie nie mogło również zabraknąć miejsca na poznanie atrakcyjnych miejsc naszego pięknego powiatu. Grupa zwiedziła Serock i Legionowski Ratusz oraz aktywnie wypoczywała na gościnnych plażach Jeziora Zegrzyńskiego.
W niedzielę Goście obchodzili Święto Niepodległości Ukrainy. Uroczystość była bardzo podniosła - uczestnicy odśpiewali hymn Ukrainy i Polski, starosta legionowski Jan Grabiec złożył gościom życzenia, a dzieci zrewanżowały się zaimprowizowanym koncertem.
Powiat Legionowski nawiązał współpracę z Powiatem Piaseczyńskim, który zaoferował swoją pomoc w zapewnieniu atrakcji dla Gości. Część z nich odbyła się też dzięki uprzejmości sponsorów, którym bardzo dziękujemy.

W piątek do powiatu otwockiego przyjechała kolejna grupa 23 dzieci a w najbliższym czasie, jeszcze jedną grupę ugości powiat wołomiński.

Dzieci z Ukrainy będą w powiecie legionowskim do piątku.