1 września 2014
KPR zwycięża!

W dwudniowym Turnieju o Puchar Starosty Legionowskiego w Piłce Ręcznej, który odbył się w ostatnich dniach w Arenie Legionowo drużyna KPR Legionowo okazała się bezkonkurencyjna.

Pierwszy piątkowy mecz (29.08) gospodarze rozegrali z Warmią Olsztyn. Najskuteczniejszym graczem w legionowskiej drużynie był Paweł Gawęcki, który aż 9 razy trafiał do bramki – dobrze spisał się również Tomasz Kasprzak, który zdobył 4 bramki. Legionowianie odnieśli zwycięstwo 22:21 nad zespołem z Olsztyna. Podczas drugiego meczu Piotrkowianin pokonał Gwardię Opole 26:21. Szczypiorniści z Piotrkowa bardzo dobrze radzili sobie w obronie, dzięki czemu wyprowadzali bardzo skuteczne kontrataki.

Po przerwie znów na parkiet wyszli zawodnicy Piotrkowa Trybunalskiego i w bardzo zaciętym meczu odnieśli zwycięstwo nad Warmią Traveland Olsztyn wynikiem 28:27.

W ostatnim turniejowym meczu KPR Legionowo stoczył walkę z Gwardią Opole. Od początku spotkania było widać, że KPR Legionowo będzie walczyć o zwycięstwo. I znowu na wysokości zadania stanął Paweł Gawęcki – 10 bramek w jednym meczu wszak robi wrażenie! Znakomicie również spisywał się bramkarz Mikołaj Krekora, który w pierwszej połowie został pokonany zaledwie 7 razy. W pewnym momencie na tablicy widniał wynik 19:10 dla KPRu – od razu było widać, że gospodarzom zależy na zwycięstwie i dają z siebie naprawdę wszystko. Gwardia nie była już w stanie odrobić strat. Warto dodać, że podczas turnieju w Arenie swój pierwszy mecz w seniorskiej drużynie rozegrał pierwszy wychowanek klubu: Michał Bekisz.

Pod koniec turnieju wręczono puchary oraz nagrody dla najlepszych zawodników ufundowane przez Powiat Legionowski.

Najlepszym bramkarzem turnieju został Mikołaj Krekora (KPR Legionowo), najlepszym strzelcem turnieju został Paweł Gawęcki (KPR Legionowo), zaś tytuł najlepszego zawodnika przypadł Adamowi Pacześnemu (MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski).