2 września 2014
Polskie wakacje

W ostatni piątek z powiatu legionowskiego wyjechała 44-osobowa grupa gości z Ukrainy.

Czterdziestką dzieci ukraińskich żołnierzy w wieku 9-17 lat opiekowały się 4 osoby dorosłe. Tygodniowy pobyt przygotowany we współpracy z Powiatem Piaseczyńskim zakładał wiele aktywności, ale także czas na spokojny odpoczynek, którego nasi sąsiedzi, a w szczególności dzieci, tak bardzo potrzebują, biorąc pod uwagę trudną i skomplikowaną sytuację w ich kraju.

Goście plażowali nad Jeziorem Zegrzyńskim, odwiedzili Ratusz Miejski, gdzie uczestniczyli w zajęciach artystycznych prowadzonych przez animatorów Centrum „Metro Kultura”, na sportowo żegnali wakacje w Arenie Legionowo oraz wybrali się do Serocka. Do atrakcji należała gra w kręgle w Centrum Rozrywki GRAHULA, a także wizyta na pływalni Aquaparku „Fala” i rejs statkiem „Laguna” sfinansowane przez gminę Nieporęt. Goście bawili się w basenach hotelu Warszawianka i odbywali wycieczki turystyczne do ciekawych miejsc sąsiadujących z powiatem legionowskim. Grupa z okolic Lwowa zwiedziła Łazienki Królewskie i Wilanów, Górę Kalwarię, Muzeum Regionalne w Piasecznie i zamek w Czersku. Pyszne jabłka ofiarowali państwo Hanna i Mirosław Zalewscy z Szadek. Dzieci otrzymały także szkolne plecaki z wyposażeniem.

Wraz ze starostą Janem Grabcem goście uczcili w niedzielę Święto Niepodległości Ukrainy.

Mamy nadzieję, że ukraińska młodzież i jej opiekunowie miło zapamiętali pobyt w Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnym w Jachrance, które, jak wiemy od nich samych, bardzo im się podobało. Źródłem satysfakcji jest dla nas spokój i radość, które – liczymy na to gorąco – towarzyszyły naszym gościom przez te kilka dni.

Jednocześnie pragniemy podziękować wszystkim sponsorom, dzięki którym udało się zorganizować dzieciom krótkie, ale pełne wrażeń wakacje.