15 września 2014
Tłumacz języka migowego
Prezentujemy nagranie w języku migowym informujące o tym, że na naszej witrynie dostępna usługa Videotłumacza języka migowego online.

{mp4}powiat_legionowski{/mp4}

(Wersja pisana tego nagrania)

POWIAT LEGIONOWSKI

Informacja dla osób Głuchych i słabosłyszących.

W Polsce obowiązuje ustawa o języku migowym, którą Urząd Powiatu Legionowskiego realizuje następująco:

jeśli osoba Głucha lub słabosłysząca potrzebuje załatwić swoją sprawę w Urzędzie, może bezpłatnie skorzystać z usługi Tłumacza języka migowego online.

Usługa dostępna jest na dwa sposoby:

1. Osoba Głucha lub słabosłysząca może skorzystać z niej w domu, w przypadku posiadania komputera/laptopa/tabletu/telefonu - z kamerą i podłączeniem do Internetu. Po wejściu na stronę internetową Urzędu: www.powiat-legionowski.pl  należy kliknąć guzik z symbolem "Tłumacz", który automatycznie zestawia wideopołączenie z tłumaczem języka migowego w biurze Migam.pl. Tłumacz może pośredniczyć w załatwieniu sprawy telefonicznie.

2. Osoba Głucha lub niesłysząca w przypadku zgłoszenia się do Urzędu będzie mogła skorzystać z pomocy tłumacza języka migowego online, po zestawieniu wideopołączenia przez pracownika Urzędu.

Oba rozwiązania są dla interesanta Urzędu bezpłatne.

Dziękuję.