15 września 2014
Eko-urzędnik

Ochrona środowiska jest jednym z europejskich priorytetów. Jednak skuteczną politykę proekologiczną można prowadzić tylko w oparciu o wiedzę i umiejętności profesjonalistów. A tacy niebawem będą szkoleni na Mazowszu.

W połowie października 150 urzędników mazowieckich samorządów rozpocznie studia na kierunku „Samorządowy Manager Energii”. Wydział ten powstał dzięki współpracy Mazowieckiej Agencji Energetycznej z Wyższą Szkołą Ekologii i Zarządzania w Warszawie oraz dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. To pierwsze w Polsce studia skierowane do urzędników, którzy dzięki zajęciom zdobędą wiedzę z zakresu m.in. odnawialnych źródeł energii, gospodarki wodnej o odpadowej, zarządzania ochroną środowiska.

Na konferencję dotyczącą powstającego kierunku studiów „Samorządowy Manager Energii” zaprosił przedstawicieli powiatowych jednostek samorządowych starosta Jan Grabiec. Spotkanie odbyło się 15 września, w budynku Starostwa Powiatowego w Legionowie. Oprócz przedstawicieli urzędów w konferencji wzięli udział Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Wiesław Raboszuk oraz prezes Mazowieckiej Agencji Energetycznej Bartosz Dubiński. O nowopowstałym wydziale informacji udzielił dr Piotr Tomaszewski – dziekan ekologii w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie.