19 września 2014
Bezpiecznie i sportowo w Izabelinie

Ubiegły piątek w Izabelinie obfitował w uroczystości związane z oddaniem do użytku kolejnych inwestycji. Uroczyście otwarto boisko przy szkole podstawowej i świeżo przebudowaną powiatową ulicę Małołęcką.

Rozpoczął się nowy rok szkolny, zaś inwestycje przy placówce w Izabelinie w gminie Nieporęt zostały zakończone. Gmina sfinalizowała budowę wielofunkcyjnego boiska przy Szkole Podstawowej im. I Batalionu Saperów. Nowy obiekt, o wartości prawie 700 tysięcy złotych będzie służył dzieciom i młodzieży uczęszczającym do tej placówki. Obecny na uroczystości wicestarosta legionowski Robert Wróbel pogratulował władzom Gminy Nieporęt za tak sprawną realizację inwestycji i na ręce dyrektor szkoły pani Wandy Biłas przekazał piłki do koszykówki. Wójt Sławomir M. Mazur przekazał placówce w prezencie piłki do siatkówki i futbolu.

Zakończyły się również prace modernizacyjne na ulicy Małołęckiej i fragmencie Szkolnej. Przecięcia wstęgi dokonali rowerzyści, którym sygnał do startu dał wicestarosta Robert Wróbel. Warto przypomnieć, że przebudowa ul. Małołęckiej to jedna z wielu inwestycji powiatowych, realizowanych w oparciu o zewnętrzne dofinansowanie. Ponadto jest ona kolejnym elementem powiatowego programu „Bezpieczna droga do szkoły”, w ramach którego na ulicach przy placówkach oświatowych instalowane są dodatkowe urządzenia bezpieczeństwa ruchu. Całkowity koszt prac w Izabelinie to około 1 mln złotych.

W uroczystościach wzięli udział, oprócz wójta Sławomira Mazura i wicestarosty Roberta Wróbla, dyrekcja szkoły, nauczyciele, uczniowie, ich rodzice i mieszkańcy Izabelina.