22 września 2014
Nauczanie przez doświadczanie

Tradycyjnie już w jeden z wrześniowych weekendów mieszkańcy powiatu tłumnie ruszali do Pałacu w Jabłonnie na kolejny Festiwal Nauki.

Jak co roku błonia i wnętrze jabłonowskiego Zespołu Pałacowo-Parkowego odwiedziły tłumy ludzi. Atrakcje zaplanowano bowiem nie tylko dla najmłodszych.  Uczestnicy Festiwalu mogli na własne oczy zobaczyć, jak działa drukarka 3D, spróbować tradycyjnej kuchni gruzińskiej i bułgarskiej, nauczyć się udzielania pierwszej pomocy, zobaczyć, jak zachodzą procesy chemiczne, czy zwiedzić kancelarię i obejrzeć stroje z przełomu XVIII i XIX wieku.

Dzieci przekonywały się, jak wygląda i zachowuje się suchy lód, podglądały pszczoły w ich naturalnym środowisku, słuchały bajek czytanych przez znanych aktorów, pomagały w Szpitalu Pluszowego Misia, uczyły się lutowania, tańca flamenco oraz brały udział w zawodach robotów. A to tylko niektóre atrakcje, które czekały na gości tegorocznego Festiwalu.

Podczas tegorocznej imprezy odbył się także Festiwal Muzyczny im. Bogny Sokorskiej, który przybliżył osiągnięcia naszej znakomitej sopranistki koloraturowej o światowej sławie, jaką była Bogna Sokorska, a także stworzył okazję do spotkania z muzyką w znakomitym wykonaniu śpiewaków i instrumentalistów.

W niedzielę odbył się także IV Konkurs Nalewek im. Księcia Pepi pod patronatem Starosty Legionowskiego. Tym razem do konkursu zgłoszono 71 nalewek w czterech kategoriach: Ziołowe, Owocowe, Myśliwskie i Inne. Nagrodę główną ze spektakularnym wynikiem 91 punktów, a także nagrodę specjalną ufundowaną przez Starostę otrzymał Dariusz Brus.

Kolejny Festiwal Nauki za rok. My tymczasem zapraszamy do obejrzenia galerii z tegorocznej imprezy:

{gallery}powiat2/pliki/galeria/2014/pikniknaukowy{/gallery}