23 września 2014
Mistrz z Rimini

Jakub Jaskuła, 16-letni mieszkaniec powiatu legionowskiego, został nowym mistrzem świata w kickboxingu.

Trenujący w LKSW „Tajfun” Kuba startuje w zawodach od 2013 roku. Zdobył wiele medali ma Mistrzostwach Polski w formułach: 3m -kick light, 1m -low kick, 1m -K1 w swojej kategorii wiekowej. Dzięki wywalczeniu tytułu Mistrza Świata K1 juniorów młodszych został powołany do Kadry Narodowej juniorów. Uczestniczył w czterech zgrupowaniach i otrzymał miejsce w Reprezentacji Polski wytypowanej na Mistrzostwa Świata Kadetów i Juniorów we włoskim Rimini. Startował w formule K-1 Rules. Przeciwnikiem Jakuba w walce o wejście do półfinału był Rosjanin Adji Khudoian. Pojedynek zakończył się w drugiej rundzie zwycięstwem polskiego zawodnika. W finale Kuba spotkał się z Włochem Luką Carnevalim, którego pokonał na punkty.

Gratulujemy młodemu mistrzowi i życzymy dalszych sukcesów!