17 października 2014
Inwestycje na finiszu

Całkowicie nowa ul. Królewska, ul. Zwycięstwa i most  przy ul. Brukowej w gminie Nieporęt oraz ul. Bindugi w Kani Polskiej, to zmierzające ku końcowi inwestycje powiatu legionowskiego.         

 


Użytkownicy powiatowych dróg już niedługo będą mogli korzystać ze świeżo wybudowanego mostu na ulicy Brukowej w gminie Nieporęt. Jest to jeden z siedmiu mostów, które w ostatnich latach zostały przebudowane. W ramach tej inwestycji most poszerzono, zbudowano chodniki oraz bariery energochłonne zapewniające bezpieczeństwo. Koszt inwestycji to milion złotych z czego połowa pochodziła z rezerwy subwencji ogólnej skarbu państwa. Budowa mostu została ukończona, jego techniczny odbiór planowany jest na 22 października, natępnie Powiat Legionowski będzie musiał uzyskać zgodę na jego użytkowanie.

 


Ponad cztery kilometry drogi przebiegającej przez Nieporęt i Aleksandrów idą zgodnie z harmonogramem. Zakończenie przebudowy ul. Królewskiej i Zwycięstwa planowane jest na trzeciego listopada br. W chwili obecnej  wykonywane są zjazdy, układana jest masa wiążąca i końcowa. Prace związane z nawierzchnią powinny zakończyć się do 25 października. Następnie zostanie wykonane oznakowanie poziome i pionowe. Pobocze zostanie wzmocnione  kruszywem, a karpy nasypu siatką zabezpieczającą przez bobrami (na ul. Królewskiej na odcinku 300 od mostu przez rzekę Beniaminówkę w kierunku Aleksandrowa). Koszt inwestycji wynosi 3 723 754 zł.,wsparcia finansowego udzielił skarb państwa oraz gmina Nieporęt.

{gallery}powiat2/pliki/galeria/2014/Krolewska_Zwyciestwa{/gallery}


Kolejna inwestycja drogowa jest realizowana  w Kani Polskiej. Ostatni odcinek  ul. Bindugi (od Popowskiej do Nadbużńskiej) ma już ustawione krawężniki.Trwają prace dotyczące wykonania koryta pod budowę nawierzchni i wywóz istniejącego gruntu. Następnie będzie wykonana podbudowa. Inwestycja ma zostać zakończona na początku listopada, a jej koszt to 1.200 tys., z czego 300 tys. dofinansowała gmina Serock.

{gallery sortorder=asc}powiat2/pliki/galeria/2014/Bindugi{/gallery}


Drogi są przejezdne, a za wszelkie utrudnienia przepraszamy.