17 października 2014
Otwarcie „schetynówki” Biegiem

Otwarcie ul. Kościelnej w Wieliszewie połączone z 9. Wieliszewskim Biegiem Jesieni odbędzie się 19 października. Udział w uroczystości zapowiedzieli minister Andrzej Halicki i wojewoda Jacek Kozłowski.                               

Starosta Jan Grabiec serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców powiatu legionowskiego na uroczyste otwarcie ul. Kościelnej w Wieliszewie. Wydarzenie połączone będzie z 9. Wieliszewskim Biegiem Jesieni. Udział w uroczystości zapowiedzieli przedstawiciele instytucji finansujących inwestycję – oprócz starosty Jana Grabca, minister administracji i cyfryzacji Andrzej Halicki oraz wójt gminy Wieliszew Paweł Kownacki – a także wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski.
Uroczystość odbędzie się w niedzielę, 19 października 2014, przy hali sportowej w Wieliszewie, przy ul. Modlińskiej 65 (skrzyżowanie z ul. Kościelną)

Program:
godz. 11.30 – poświęcenie ul. Kościelnej (na wysokości hali sportowej)
godz. 12.00 - start Biegu Rodzinnego (otwarcie inwestycji)

Proponowany program dla osób, które wystartują w Wieliszewskim Biegu Jesieni:
godz. 10.00-11.00- przybycie na miejsce imprezy, rejestracja
godz. 11.00-11.30 - rozgrzewka
godz. 11.30 – poświęcenie ul. Kościelnej (na wysokości hali sportowej)
godz. 12.00 - start do Biegu Rodzinnego, w którym pobiegną, wspólnie z uczestnikami, Goście Honorowi. Do pokonania jest dystans 1000 m. Bieg będzie jednocześnie symbolicznym otwarciem wyremontowanej przez Powiat Legionowski, Skarb Państwa i Gminę Wieliszew ul. Kościelnej w Wieliszewie.
godz. 12.30 - meta - czas dla mediów i rozmowy z uczestnikami.


Przebudowa drogi powiatowej Nr 1818W - ul. Kościelna w Gminie Wieliszew
- przebudowa jezdni o szerokości 6 m,
- pogrubienie nawierzchni jezdni,
- przebudowa zatok autobusowych,
- przebudowa skrzyżowań z drogami poprzecznymi,
- przebudowa istniejących i budowa nowych zjazdów do posesji,
- przebudowa istniejących i budowa nowych chodników,
- przebudowa i remont nawierzchni z kostki betonowej ciągu pieszo – rowerowego,
- budowa nowego lub przebudowa istniejącego systemu odwadniającego pasa drogowego,
- uporządkowanie zieleni przydrożnej.


Inwestycja była realizowana z naciskiem na poprawę bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w kontekście lokalizacji przy ul. Kościelnej Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Łajskach (placówka jest obecnie w trakcie rozbudowy) i Gminnego Gimnazjum w Wieliszewie. W ramach projektu Powiat zainstalował bariery oddzielające jezdnię od chodników, z których część przebudowano, a część wybudowano od podstaw. Zainstalowano również na jezdni tzw. bariery hukowe sygnalizujące kierowcom zbliżanie się do strefy, w której należy zachować szczególną czujność. Na przejściach dla pieszych umieszczono oznakowanie aktywne wraz z azylami w centralnej części jezdni.

Wartość inwestycji: 3.594.760 zł. Inwestycja dofinansowana ze środków Gminy Wieliszew – w wysokości 800.000 zł - oraz z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, Etap II, Bezpieczeństwo - Dostępność – Rozwój – w wysokości 1.806.605 zł.


{gallery sortorder=asc}powiat2/pliki/inwestycje/2014/koscielna_wieliszew/po{/gallery}