3 listopada 2014
Nowy standard przychodni

Powiat Legionowski zakupił sprzęt medyczny o wartości ponad 140 000 zł dla Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „Legionowo”.

Wśród sprzętów, które służyć będą przede wszystkim mieszkańcom powiatu znalazł się m. in. nowy aparat USG. Ten nowoczesny, wyspecjalizowany cyfrowy ultrasonograf stacjonarny przeznaczony jest do wykonywania pełnego spektrum badań m.in. jamy brzusznej, ginekologii i położnictwa oraz badań naczyniowych, mięśniowo – szkieletowych, kardiologicznych, pediatrycznych i urologicznych. Jest on również przystosowany do badania pacjentów już od szóstego miesiąca życia, co umożliwia prowadzenie profilaktyki nowotworów u dzieci w ramach akcji Białe Soboty prowadzonej przez Powiat Legionowski.

Zakupiony został także stół zabiegowy, który może być stosowany w takich specjalizacjach jak: chirurgia ogólna, endoskopia, chirurgia plastyczna, ginekologia, urologia, ortopedia oraz sufitowa lampa zabiegowa, umożliwiająca swobodną pracę lekarza, która stosowana może być w drobnej chirurgii, pierwszej pomocy i diagnostyce.

Ponadto przychodnia otrzymała także dwa holtery EKG. Są to aparaty umożliwiające wszechstronną analizę zapisu zmienności rytmu serca przez całą dobę. Obecnie czas oczekiwania na badanie przy pomocy holtera wynosi pięć miesięcy. Dzięki dodatkowym dwóm urządzeniom ulegnie on znacznemu skróceniu.

Dla zespołów ratownictwa medycznego dyżurujących w Zespole Opieki Zdrowotnej „Legionowo” przekazane zostały dwa detektory dwutlenku węgla. Urządzenia te informują o obecności i stężeniu dwutlenku węgla oraz alarmują w przypadku wykrycia siarkowodoru. Są przystosowane (m.in. poprzez swoje małe gabaryty) do pracy w warunkach ekstremalnych.

Wierzymy, że nowy sprzęt, którego prezentacji w obecności starosty Jana Grabca i członka zarządu powiatu w Legionowie dokonała dyrektor przychodni, pani Dorota Glinicka, znacznie ułatwi pracę zespołowi NZOZ „Legionowo”, a co za tym idzie przyczyni się do jeszcze lepszej obsługi medycznej pacjentów i skróci czas oczekiwania na badania.

{gallery}powiat2/pliki/galeria/2014/sprzet_zoz{/gallery}