5 listopada 2014
Udźwignąć codzienność

W październiku starosta legionowski dziękował przedstawicielom Koła Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski przy TPD za jego działalność, bowiem w tym roku minęło 20 lat od jego powstania.

Koło powstało 12 stycznia 1994r. z inicjatywy rodziców dzieci niepełnosprawnych, którzy chcieli aby mogły one uczestniczyć  w normalnym życiu.

Starosta legionowski Jan Grabiec oraz zastępca prezydenta Legionowa Piotr Zadrożny podziękowali za działalność Koła

Ten okrągły jubileusz nie byłby możliwy gdyby nie ludzie, którzy na co dzień działają i współpracują z Kołem. Od samego początku podjęto współpracę z władzami miasta i powiatu. Dzięki temu powstały Warsztaty Terapii Zajęciowej i były możliwe inne ważne dla dzieci i ich rodziców działania: wycieczki, letnie obozy sportowe, turnusy rehabilitacyjne,  zawody sportowe, przeglądy Twórczości Osób Niepełnosprawnych oraz imprezy okolicznościowe.

W trakcie uroczystości wręczono odznaczenia osobom najbardziej zasłużonym  w pracy na rzecz osób niepełnosprawnych. Odznaczenia  „Przyjaciel  Dziecka” otrzymali : Janina Grabowska, Iwona Wilk, Anna Domańska, Danuta Górska, Liliana Sadowska, Danuta Wasserman, Bożena Czajkowska, Piotr Przybysz. Odznaczenia „Serce na dłoni” otrzymali: ks. Lucjan Szcześniak, ks. Tomasz Chciałowski, Bogusława  Jakóbiak, Czesława Łączkowska, Alicja Zarecka, Anna Grochowska, Krzysztof Wołejko, Sabina Klej oraz Dorota Brodzik. Również przewodnicząca Koła Ewa Grzesznik otrzymała jedno z wyższych odznaczeń w TPD, tj. medal im. dr Henryka Jordana (założyciela ogródków jordanowskich w  Polsce).

Wręczenie odznaczeń  „Przyjaciel  Dziecka”

Wręczenie odznaczeń „Serce na dłoni”

Uroczystości te były okazją do integracji  dla podopiecznych Koła Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski przy TPD w Legionowie. Gwiazdą wieczoru był Rudi Szubert z zespołem, który zaśpiewał takie przeboje jak „Monika, dziewczyna Ratownika” czy „Córka rybaka”.

{gallery sortorder=asc}powiat2/pliki/galeria/2014/20lat_TPD{/gallery}